Daugavpils nozog Valmierai uzvaru

- 17.Septembris, 2019

Pēc ilgākas pauzes atsācies Optibet virslīgas turnīrs futbolā, priekšā izšķirošais nogrieznis. VALMIERA GLASS VIA komanda sestdien izbraukumā to uzsākusi ar izlaistu uzvaru pašā spēles galotnē pret BFC Daugavpils – 2:2 (1:1).

Rezultāts šajā spēlē tika atklāts jau 4. minūtē, kad Daugavpils aizsarga Roberta Magrina kļūdu vārtu guvumā pārvērta Žorže Teikšeiras un Ērika Puncula saspēle, pēdējam arī gūstot vārtus. Laukuma saimnieki ātri pamodās pēc šīs neveiksmes, radot jau momentus pie Vladislava Lazareva sargātajiem vārtiem, vienā epizodē arī trāpot pa vārtu pārliktni. Bet taustāmu rezultātu viņi panāca spēles 21. minūtē, kad pēc neveiksmīgām valmieriešu darbībām aizsardzībā precīzu sitienu vārtu tālajā stūrī no soda laukuma labās puses izdarīja Andrejs Kovaļovs. Puslaika turpinājumā abas komandas apmainījās ar dažām epizodēm pie abiem vārtiem, krietni bīstamākas gan tās bija daugavpiliešiem.

Sākoties otrajam puslaikam, VALMIERA GLASS VIA treneris laukumā Prinsa Agjemanga vietā laida kreatīvo Šunsuki Nakamuru, un tas acumirklī deva rezultātu – tika vairāk kombinēts, pieturēta bumba un radīti momenti. Otrie vārti arī tapa ar japāņu diriģenta palīdzību – piespēle Borisam Bogdaškinam, tālāk Toluvalasī Arokadarem, kurš, atrodoties vārtsarga laukuma vidū, naski ar galvu bumbu ieraidīja ukraiņa Danilo Kučera sargātajos vārtos. Dažas minūtes vēlāk diezgan strīdīgā epizodē netika ieskaitīts daugavpiliešu vārtu guvums. Kad Viktora Moroza trenētie vīri metās atspēlēties ar visiem spēkiem, viens pēc otra momenti radās jau valmieriešiem – vienā no tiem Tolu nerealizēja viens pret vienu izgājienu, nepaveicās arī ar noslēguma sitienu Punculam, divas izdevības bija arī Nakam, pret viņu arī netika nosvilpta pendele. Vairs pat negribas atkārtot šo futbolā nodeldēto teicienu, bet šī spēle atkal pierādīja, kad tas strādā – jau pašā pēdējā tiesneša pieliktajā spēles kompensācijas minūtē ar precīzu sitienu no metriem 17 tieši pretī vārtiem neizšķirtu panāca jaunais nigērietis Eliša Obotu Jangs, ne tikai šo vārtu dēļ, manuprāt, šīs spēles MVP. Ja kādam no mūsējiem pienākas šāds statuss šajā spēlē, tad tādu šoreiz piešķirtu Aleksejam Grjaznovam, kurš jau atkal demonstrēja pašaizliedzīgu spēli no pirmās līdz pēdējai minūtei, nežēlojot ne sevi, ne pretinieku. Janga vārtu guvums nedaudz ieplēsa valmieriešu cerības cīņā par četrinieku. Tiesa, nekur tālu arī mūsu tiešie pretinieki šajā kārtā neaizskrēja – ventspilnieki nospēlēja neizšķirti (1:1) ar Jelgavu, bet Spartaks cieta kaunpilnu zaudējumu (0:6) pret RFS. Situācija tabulā: mums 35 punkti 25 spēlēs un piektā vieta, Spartakam 37 (26) un Ventspilij 41 (25). Aiz mums Liepāja 29 (25) un Jelgava 28 (25). Viss vēl priekšā, respektīvi, vēl septiņas spēles.

Tamazs Pertija: «Pēc šādām spēlēm gribas histēriski smieties. Tāda sajūta bija, ka jau laikus paredzēju notikumus spēles galotnē – pie rezultāta 2:1 neizmantojām 100 procentu iespēju iesist teju tukšos vārtos, pēc tam ar nodomu stiprināt laukuma centru izlaidām spēlētāju – un še tev, tieši no šīs zonas spēles pēdējās sekundēs sekoja sitiens un vārti. Tālab arī nāk smiekli, jo tā nevar būt, ka saki cilvēkam, kuru laid laukumā, – notiks tā, esi gatavs tam, un tāpat tas notiek. Nezinu, kā domā pretinieks, bet mēs neapšaubāmi zaudējām punktus šajā spēlē, neskatoties uz to, ka pirmajā puslaikā viņi atsevišķās situācijās radīja pārākumu. Otrajā puslaikā pēc visiem parametriem atkal labāki bijām mēs, tur nav šaubu. Jāuzteic Daugavpils komanda – kaujinieciski noskaņota, spēlē līdz pēdējam – šodien bija daudz epizožu, kur spēlētāji gāja kauls kaulā. Līdzjutēji no stadiona aizgāja apmierināti, bet es ne.»

Viktors Morozs, BFC Daugavpils galvenais treneris: «Esmu vienisprātis ar treneri Pertiju, skatītājiem noteikti patika šī spēle, kura bija pilna ar cīņassparu, daudz vārtiem, daudz strīdīgiem momentiem. Manuprāt, mums neizdevās pats spēles sākums, uzreiz atvedām uz saviem vārtiem golu – var teikt, spēli uzsākām ar rezultātu 0:1. Bija lielas aizdomas, ka jaunais Roberts Magrins, kurš vainojams šajos vārtos, neieies spēlē, bet turpinājumā ar saviem pienākumiem tika galā. Pirmā puslaika gaitā iesitām, bija vēl momenti, otrajā valmierieši pārkārtojās, tā liedzot iespēju mūsu taktiskajam gājienam, kuru bijām ieplānojuši puslaika pārtraukumā. Tas radīja nesaprašanos mūsu darbībās. Pēc ielaistiem vārtiem atkal sākām skriet, spēlēt, meklēt momentus. Kad jau gājām uz visu banku, atstājot tikai vienu aizsargu aizmugurē, izrādījās, ka veiksme šodien bija mūsu sabiedrotā, ne pretinieku.»

Diemžēl sezonas turpinājumā valmieriešiem nāksies iztikt bez Hektora Bagidī, kurš treniņnometnē Igaunijā iedzīvojās traumā, kas liegs viņam laukumā atgriezties labu laiku. Tikmēr šosvētdien Valmierā ciemosies turnīra līderi Riga FC, spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā pl. 18. Rīdziniekiem šosezon esam vareni ciets rieksts – ciesti jau divi zaudējumi ar (0:1), kā arī viens neizšķirts (0:0). Gaidāma ļoti interesanta cīņa.

BFC Daugavpils — VALMIERA GLASS VIA 2:2 (1:1)

Vārti: Kovaļovs 21’, Jangs 90’+4’ — Punculs 4’, Arokadare 65’

Brīdinājumi: Ofors 31’, Balodis 45’+2’, Jangs 90’+5’ — Arokodare 49’

Sastāvi: Kučers (v), Balodis (k), Magrins (83’ Afanasjevs), Iļjins, Greks (88’ Munjozs), Akintola, Kovaļovs, Jangs, Kokins, Toņiševs, Ofors — Lazarevs (v), Apija, Miķelsons, Ērglis (k), Agjemangs (46’ Nakamura), Lelis, Grjaznovs, Bogdaškins, Punculs, Teikšeira (90’ Helovani), Arokodare (88’ Badmus).

Spēles tiesnesis: Edgars Maļcevs

Skatītāji: 300

TOLUVALASĪ AROKODARE spēlē pret Daugavpili guva savus otros vārtus Valmieras komandas rindās.