Daudzfunkciju Slieka un tās radītājs

- 10.Jūlijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Droši vien vairākums Liesmas lasītāju viņu pazīst kā prasmīgu dārzkopi, kurš ar savām  gudrībām gatavs nākt talkā arī citiem augļu dārzu un dārziņu īpašniekiem. Šovasar no kolēģa Aivara uzzināju, ka Svitku saimnieks KALVIS ELIĀSS ir arī metālists, kurš zina, ko un kā savām rokām izgatavot, lai savā saimniecībā strādāšanu padarītu efektīvāku un sirdij tīkamāku. Manuprāt, vārds Kalvis jau no pašas dabas apzīmē cilvēku, kurš ar vīru lietām uz tu par visiem 120%!

Trešdien rīta pusē Svitkas pēc iepriekšējās nakts pūtiena palikušas bez elektrības, tāpēc saimniekam brīvāks brīdis, lai Vīru lietām izstāstītu par savu patenta cienīgo roku darbu. Braucu Slieku raudzīties un dzirdēt par šī interesantā, traktoram klāt kabināmā zemeņu lieldārza izpalīga tapšanu. Tā kā pats meistars ir labs stāstītājs, tad visas nianses pats sakārto pēc kārtas pavisam loģiski.

— Šī nu ir tā Slieka! Pirmā un dzeltenā krāsā. Nākamā, uzlabotā Slieka Lux, ir glītāk nostrādāta un oranža. Tā vēsture ir tāda... Kad nolēmām Svitkās pāriet uz zemeņu audzēšanu melnajā plēvē, parādījās problēma. Aizbraucu pie pazīstama vīra Rencēnos, viņam ir Polijā par pavisam lielām naudiņām pirkts, rūpnieciski ražots plēves ieklājējs. Tā īsti gandarīts par pirkumu viņš nebija, jo pēc pirkuma kopā salikšanas esot veselu hektāru zemes un 100 metrus plēves izcūkojis, kamēr visu saregulējis. Vēl redzēju, ka agregāts no visai taupīgiem materiāliem — kā jau priekš peļņas — taisīts.

Sapratu darbības principu un būvēju augšā pats! Kāpēc? Lai nebūtu nauda jāizdod! Es taču ar metālapstrādi pats nodarbojos. Kāds princips? Agregātam jāsavelk dobe, tad pēc arumiem jāsasmalcina kukuržņi, tad jānostiepj laistāmā caurulīte ar plēvi, plēves malas jāapber un jāpiespiež. Viss!

ŠITIK PLATU DOBI VEIDO! Kalvis skaidro Sliekas darba principus.

Komentāri
Pievienot komentāru