Daudz iespēju vardarbībā cietušo atbalstam

- 9.Oktobris, 2014
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Nodibinājums «Centrs Valdardze» Valmierā strādā jau deviņus gadus, sniedzot rehabilitācijas pakalpojumus vardarbību cietušiem bērniem, pusaudžiem, arī viņu pavadošajām personām, visbiežāk mātēm.

KOPĀ AR DRAUGIEM NO NORVĒĢIJAS. «Valdardzi» augustā apciemoja Lauvu klubs Moss no Norvēģijas, paužot ieinteresētību ilglaicīgā sadarbībā.

Foto no personiskā arhīva

Ierasti gadā jāpalīdz vismaz 300 personām. «Arī šogad līdz oktobrim  30 dienu ilgo rehabilitācijas  pakalpojumu izmantojuši 155 bērni, 37 mammas kā pavadošās personas, un esam strādājuši ar 16 bērniem, kad situāciju speciālistu komanda vērtē kā ļoti smagu. Tas ir stāsts par gadījumiem, kad par izdarītu vardarbību pret bērnu ir ierosināti kriminālprocesi,» sacīja nodibinājuma «Centrs Valdardze» valdes priekšsēdētāja Eva Sāre-Aizsilniece un piebilda, ka, vērtējot deviņus darbības gadus, diemžēl jāatzīst, ka vardarbības gadījumu skaits, kas tiek vērsti pret bērniem, Latvijā nesarūk.««Valdardze» gadu pēc gada attīstās. Ir būtiski un kvalitatīvi audzis pakalpojumu klāsts. Tā tagad, iespējams, ir tāda, kādu toreiz, kad centrs veidojās, to izsapņoju, bet tik un tā visu laiku jāplāno attīstība. Nevalstiskā organizācija var būt daudz elastīgāka savās izvēlēs un piedāvājumā nekā sociālā rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs valsts struktūrā, un to izmantoju. Izmeklēju programmas, kurās piedalīties, rakstu projektus. Pašlaik rehabilitācijas procesā ir iespēja izmantot dzīvnieku terapiju. Tas nozīmē, ka rehabilitācijas procesā palīdz arī zirgi un suņi. Ir vispārzināms, ka krīžu centros pietrūkst apmācības procesa. Pie mums šogad rit pirmais mācību gads, kad nodrošinām uz laiku centrā ievietoto bērnu mājapmācību. VAS «Latvijas valsts meži» atbalstīja šo projektu, un esmu pateicīga Valmieras 2. vidusskolas pedagogiem, kas atsaucās, lai ar mūsu centra bērniem strādātu individuāli, ieinteresējot viņus mācīties, apgūt vairākus priekšmetus mājmācībā. Esmu bijusi Norvēģijā, Zviedrijā, lai meklētu risinājumu tam, kā kvalitatīvu rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināt atkarīgajiem. Vardarbību cietušu bērnu starpā atkarīgo ir daudz. Jāveido modelis, ka pirms rehabilitācijas kaut nedaudz tikts galā ar atkarības risku, lai sekmētos mūsu speciālistu darbs,» izdarītajā un iecerēs dalījās Eva Sāre-Aizsilniece, uzsverot, ka darbam seko arī valsts finansējums, jo Labklājības ministrija pērk šādu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, «Valdardzes» darbu atbalsta arī Valmieras pašvaldība.

Komentāri
Pievienot komentāru