«Cielaviņai» – 30 gadi

- 9.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 26. aprīlī, Kocēnu novada Dikļu pirmsskolas izglītības iestāde «Cielaviņa» atzīmēja 30 gadu jubileju, pulcējot bijušos un tagadējos darbiniekus.

Svētki iestādē norisinājās vairākas dienas – tika posta ēka, gatavoti priekšnesumi. Nu klāt jubilejas vakars. Goda vietās iestādes pašreizējā un bijušās vadītājas – Lāsma Žagota, Renāte Zīdere, Anda Sloka, Iveta Lapiņa. Skanēja apsveikuma vārdi, laba vēlējumi, tik daudz runāja par mīlestību pret bērniem viņiem tik svarīgajā, personības veidošanās laikā – bērnībā. Bērni sniedza koncertu kā pateicību visiem darbiniekiem. «Cielaviņu» mīļi sveica Kocēnu novada dome, Dikļu pagasta pārvalde un iestādes. Atmiņās dalījās bijušie un esošie darbinieki. Pirmā iestādes vadītāja Renāte Zīdere izteica pateicību darbiniekiem, kas ar savu piederību un darbu ir spodrinājuši «Cielaviņas» 30 pastāvēšanas un darba gadus. Atcerējās, kā viss sākās tālajā 1989. gadā, kad durvis vēra jauns un gaišs bērnudārzs. Atvēra grupiņu pēc grupiņas. Iestāde ieguva skaisto un skanīgo vārdu «Cielaviņa». Bērnu skaits tajā laikā ap 200. Ir gājis visādi. Lai saglabātos, vajadzēja pārvarēt daudzu iesīkstējušos uzskatus, mainīt domāšanu un attieksmi, meklēt jaunu pedagoģisko pieeju un meistarību. Tika meklētas jaunas iespējas. Tā «Cielaviņa», dzīvojot tik skaistā un sakoptā vidē kā Dikļi, kļūst par «zaļo» bērnudārzu, izveidojot zaļo istabu, lai ar dažādiem dabas materiāliem tuvinātu bērnus dabai un zaļajam dzīvesveidam. Iestāde pierāda, ka grib un var strādāt. Darbiniekiem ir vērtīgas idejas, un viņi ir cilvēki, kuriem patīk bērni un darbs ar viņiem. Tie ir cilvēki ar gaišām dvēselēm, to nevar noslēpt, tas atspoguļojas sejās, vārdos un darbos. Arī bērnu vecāki dāvā lielu uzticēšanos, tas viss veicina iestādes attīstību. 30 gadi! Tas ir daudz vai maz? Tas ir pietiekami nozīmīgs laiks, lai varētu izvērtēt iestādes pastāvēšanu, ar acīm skatītu to, kas bijis, un ar prātu uzlūkotu to, kas darāms.

«Cielaviņa» var lepoties ar pieredzes bagātu, kvalificētu, inovatīvu un noturīgu pedagoģisko darbinieku komandu, gados izkoptām tradīcijām un pasākumiem, mīļu un atbildīgu atbalsta personāla darbu, interesantu telpu noformējumu, zaļumiem bagāto apkārtni, labā līmenī sagatavotiem bērniem un atsaucīgiem vecākiem. «Cielaviņai» ir laimējies, jo Kocēnu novads rūpējas, apzinās un novērtē izglītības iestādes nozīmību.

Lai veicas visiem cielavēniem, lieliem un maziem! Lai piepildās sapņi un cerības! Lai durvis un sirdis atvērtas mīļumam, labestībai un sirsnībai! Lai pietiek gaismas, ko dāvāt bērniem, vecākiem un darbiniekiem!

«CIELAVIŅAS» TRĪSDESMITAJĀ GADSKĀRTĀ. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru