«Čaklās bites bode» nosvin gada jubileju

- 18.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jauks veikaliņš, kurā savus ražojumus un darinājumus piedāvā seniori, invalīdi, daudzbērnu mammas, darbojies gadu un daudziem sagādājis prieku.

«Ja dzirdu sarunu: nu, redz, kādu es tev labu vietu atklāju, tagad zināsi, kur jaukas dāvanas nopirkt, tad ir prieks, gandarījums un pārliecība, ka strādāsim tālāk,» sacīja fonda «Iespēju tilts» pārstāve, kura koordinē projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» norisi, Sanda Kalniņa. Pirms gada neziņas par noturēšanos un attīstību bijis daudz mazāk nekā pašlaik, bet tieši tad fondam «Iespēju tilts» pietika drosmes Valmierā atvērt pirmo sociālo uzņēmumu. «Čaklās bites bode» tika dibināta, lai sniegtu atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošajiem bezdarbniekiem, cilvēkiem pirmspensijas vecumā, daudzbērnu ģimenēm. Gada laikā vajadzēja, lai tiktu noslēgti vismaz 40 sadarbības līgumi ar čaklo darbu darītājiem, bet izdevās vairāk un labāk, tāpēc, lai arī veikaliņš nestrādā ar lielu peļņu, tas lietderīgi un godam tērē sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un veicināšanai piešķirto grantu, kuru valmierieši vēl droši var izmantot gadu, lai kārtīgi atspertos.

Atzīmējot sociālā uzņēmuma gada jubileju, kopā tika aicināti visi darbīgie ļaudis, kas veikaliņam piegādā savus rokdarbus – adījumus, tamborējumus, kas izstrādājumus no stikla, māla, kas šuj vajadzīgo, kas gatavo no koka. Amatnieki teica paldies par viņiem doto iespēju līdzdarboties, mērķtiecīgāk radīt, saņemot arī nelielu atspaidu ikdienā.

IZDEVIES noturēties un attīstīties, kļūt varošākiem un radošākiem – tā «Čaklās bites bodes» darbības gadu raksturo Zita Gustavsone (no kreisās), Arta Pence, kas regulāri piedāvā darbus, veikaliņa menedžere Gunta Dubulte un Sanda Kalniņa, kas pārstāv «Iespēju tiltu». Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru