Burkānciems atdzīvojas mūzikā

- 23.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalē Burkānciemā izskanēja pirmais mūzikas un mākslas pasākums. Tas notika Namdaru ielā.

Namdaru ielā sestdienas vakarā Burkānciema ļaudis nāca uz tikšanos. Kāds atzinās, ka ir burkānciemietis kopš 1958. gada, bet cits viņu pārspēja, sakot, ka šeit dzimta saknes dzen jau no Ulmaņlaika.

«Man liekas, ka nekur citviet  ne Latvijā, ne pasaulē nevarēs uzmeklēt apdzīvotu vietu pilsētā, kurai būtu dots Burkānciema nosaukums. Mēs paši šeit dzīvojam, un gribējās ar tuvākiem un tālākiem kaimiņiem parunāties,» smējās mūzikas pedagogs, mūzikas skolas «Universum» vadītājs  Aivars Cepītis, kurš kopā ar dzīvesbiedri Ritmu  sestdienas vakarā mājas pagalmā sapulcināja daudzus mūzikas, mākslas un draudzīgu sarunu interesentus.

Koncertā piedalījās daudzi mūzikas cienītājiem zināmi mūziķi un vokālisti. Pievakarē spēlētas klavieres, vijole, klarnete, koncertkokle, etnokokle un mutes harmonikas. Esot izdziedāti lipīgi operešu gabali un turpat skanējusi lībiešu valoda. Īsts radošuma kokteilis, kuru baudīt aicināja Ritma Pētersone-Cepīte un Aivars Cepītis kopā ar domubiedriem. Domubiedru vidū bija arī viņu skolēni – mūzikas skolas «Universum» audzēkņi.

«Mūzika ir mums nozīmīga, protams, bet šo pasākumu tiešām vairāk organizējām kā kaimiņu satikšanos radošā gaisotnē. Pats ar kaimiņiem no sirds aprunājos, un daudzi vēl pēc koncerta palika pusstundu, stundu, lai dalītos atmiņās un šodienas notikumos. Indra Vīlistere no Valmieras muzeja stāstīja par Burkānciema vēsturi, un mūsu pagalmā varēja apskatīt pianistes Jautrītes Putniņas mātes Elzas Putniņas gleznu izstādi. Mākslas zinātnieks Aivars Leitis, kurš arī ir burkānciemietis, to palīdzēja iekārtot,» stāstīja Aivars Cepītis un nenoliedza, ka pozitīvisms caurstrāvo, tāpēc vēl viena un noteikti ne mazāk interesanta tikšanās Burkānciemā gaidāma 17. augustā, kad Mačuku ģimene mūzikas un mākslas cienītājus uz koncertu un sarunu pēcpusdienu gaidīs Dzejnieku ielā.

TIKŠANĀS mūzikā un sarunās. Namdaru ielā 1 sestdienas pievakarē tikās kaimiņi, paziņas un sapazinās ciemiņi īpašos Dārza svētkos. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru