Bagātināties caur mūziku

- 11.Oktobris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

— 21. oktobrī sešos vakarā Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē notiks grāmatas Do re mi panti prezentācija. Grāmatā būs atrodama viena liela dziesma, kurā stāstīts par septiņām notīm: katrai no tām ir savs skaitāmpants, katram skaitāmpantam — sava melodija balsij ar klavieru pavadījumu. Skaitāmpantus sacerēja puika, kurš pie manis mācās studijā — tagad viņam ir 11 gadu, bet tolaik bija septiņi, — tā gaidāmo notikumu piesaka mūzikas studijas vadītāja ANITA MOROZOVA. — Sākumā pat nebija domas par grāmatu, mācību procesā, apgūstot notis, lai būtu interesantāk, radās skaitāmpanti, vēlāk radās zīmējumi, ko mākslas skolas bērni pirms diviem gadiem zīmēja, un tad es uzrunāju Jēkabu Nīmani, kas piekrita uzrakstīt mūziku.

Patlaban tiek veidots teatralizēts uzvedums, VDT aktieris Oskars Morozovs drīzumā izvēlēsies sev pārinieku improvizācijām par katru noti, no Rīgas ieradīsies bērnu koris Omnes, kas izpildīs Jēkaba Nīmaņa sacerēto mūziku, jo manas studijas bērni vēl ir samērā maziņi un viņiem šis darbs varētu būt pārāk sarežģīts. Kori Omnes izvēlējos tāpēc, ka pati kādreiz Rīgā strādāju studijā pie Aijas Kukules, man šis kolektīvs ir zināms, koris materiālu jau apguvis pavasarī un izpildījis arī koncertā, vēl notiks ieraksts, jo grāmatā būs norādīts links, kurā varēs noklausīties, kā tas skan.

Varbūt pastāstiet tuvāk par savu studiju — cik ilgi tā darbojas, ko tajā bērni apgūst?

Mūzikas un ritma studijai Rondo šonedēļ aprit četri gadi, A. Upīša ielā 7 esam pavisam nesen, līdz tam darbojāmies Lilijas ielā 2, Latvijas Gāzes mājas 3. stāvā, kur, pieaugot bērnu skaitam, kļuva pārāk šauri. Pati esmu kurzemniece no Jaunpils, mācījusies piecus gadus Ventspils mūzikas koledžā, tad augstskolā Rīgā, bet tagad Valmierā esmu klavierspēles un arī ritmikas skolotāja. Pirmsskolas vecuma bērniem mācu ritmiku, taču nodarbībās caur rotaļām līdz ar ritmu tiek vingrināta arī balss, spēlēti dažādi ritma instrumenti, izpildīti dažādi uzmanības, koordinācijas un atmiņas vingrinājumi. Trīsgadnieki nāk divas reizes nedēļā vakaros, vēl ir četru-piecu gadu veco un sešgadīgo grupas. Klavierspēle gan ir bez vecuma ierobežojuma, visvairāk to apgūst skolas vecuma bērni, kā arī daži pieaugušie, ar kuriem strādāju ne vien es, bet arī skolotāja Signe Klāva, kas atgriezusies Latvijā pēc vairākiem darba gadiem Taizemē un Ķīnā. Šogad mums ceturtdienās un piektdienās ir arī ģitāras skolotājs Mikus Ģērmanis, kas uz nodarbībām brauc no Jelgavas. Divas reizes gadā rīkojam koncertus, tagad lielākās telpās varēsim rīkot arī klases vakarus, ko iepriekš nevarējām.

ANITA MOROZOVA (pie klavierēm no labās) nodarbībā. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru