Zane Leimane

«Daibē» izveidota saules elektrostacija

11.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) «Daibe» pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA «ZAAO» (ZAAO) ekspluatācijā nodevis Saules elektrostaciju – paneļu parku. Plānots, ka izveidotais saules enerģijas parks gadu laikā saražos aptuveni 10% no poligona patēriņam nepieciešamās elektroenerģijas.

10000 konteineru privātmājām iepakojuma nodošanai bez maksas

16.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «ZAAO» (ZAAO), attīstot modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras pilsētu teritorijās. Pakalpojums, kas ietver 240 litru ietilpības konteineru uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām būs pieejams bez maksas.

Atceļ maksu par riepu, logu stikla un elektrotehnikas nodošanu ekolaukumos

19.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «ZAAO» (ZAAO) ir izdevies piesaistīt stratēģisku sadarbības partneri otrreizējai pārstrādei derīgu materiālu realizācijai. No 2019. gada janvāra privātpersonas 4 nolietotas automašīnu riepas gadā (diametrā līdz 140 cm) ekolaukumos varēs nodot bez maksas. Bez maksas no privātpersonām tiks pieņemts arī logu stikls un visa veida nolietota sadzīves elektrotehnika.

Mācīsimies izzināt vidi un to saudzēt

6.Septembris, 2016
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Jaunais mācību gads sācies arī pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «ZAAO» vides izglītības programmās. Aicinām izglītības iestāžu audzēkņus un pedagogus tajās iesaistīties ne mazāk čakli kā iepriekšējos gados. Izzinot vidi un dabu sev apkārt, sadarbībā ar mūsu speciālistiem dažāda vecuma skolēni tā mācīsies meklēt risinājumus saudzīgai rīcībai pret apkārtējo vidi, labāk izpratīs, ko nozīmē mainīt daudzu līdz šim ierasto rīcību ar atkritumiem.

Daibes modernizācijā — pusmiljons eiro

5.Aprīlis, 2016
Ekonomika
Laikrakstā

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA «ZAAO» reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe» īstenojis infrastruktūras modernizācijas projektu, kura kopējās izmaksas ir vairāk nekā 483000 eiro.

Par vidi un zinātni

25.Februāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

2015./2016. mācību gada lielais izaicinājums skolu audzēkņiem bija «Trash Trek» jeb atkritumu ceļojums, kur izpētes darbs 20 izglītības iestādēs tika veikts vairāku mēnešu garumā. Viņnedēļ Cēsu pilsētas sporta skolas telpās norisinājās projekta noslēguma posms — spraigas robotu sacensības.

Atspoguļo bērnu priekšstatus par apkārtējo vidi

3.Februāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā no 2. līdz 28. februārim apskatāmi dažādu vecumu bērnu radošie zīmējumi, kuros attēlota daba un tās aizsardzības veidi dažādos gadalaikos. Darbi tapuši atkritumu apsaimniekošanas organizācijas ZAAO konkursā «ZAAO pastkarte».

Marta Liepa — ZAAO pastkartes laureāte

28.Decembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Noslēgusies SIA «ZAAO» (ZAAO) projekta Cilvēks vidē ietvaros organizētā konkursa ZAAO pastkarte darbu izvērtēšana. Konkursam tika iesūtīti 615 zīmējumi no Apes, Amatas, Alojas, Burtnieku, Cēsu, Limbažu, Līgatnes, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Valkas, Vecpiebalgas, Viļakas, Saulkrastu, Kocēnu novada un Valmieras 75 ZAAO darbības reģiona izglītības iestādēm.

Godina izcilākos ekolaukumu darbiniekus

22.Decembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «ZAAO» vērtības ir profesionāli darbinieki, kvalitatīvi pakalpojumi, izglītoti klienti un labāko pieejamo tehnoloģiju izmantošana. ZAAO lepojas ar stabilu kolektīvu un profesionāliem darbiniekiem. Izvērtējot gada laikā paveikto, ekolaukumu pārziņu un biroju – ekolaukumu speciālistu apmācību laikā īpaši tika godināti vairāki šajos laukumos strādājošie darbinieki.

ZAAO piedāvājums — savākt izmantoto plēvi

2.Marts, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pavasara tuvumā lauksaimniekiem aktuāla kļūst problēma, kur likt skābbarības sagatavošanā izlietotās ruļļu un bedru plēves. SIA «ZAAO» piedāvā risinājumu — savākt  minēto materiālu no saimniecībām bez maksas, lai to sagatavotu otrreizējai pārstrādei.

ZAAO piedāvājumi jaunajā mācību gadā

9.Septembris, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «ZAAO» (ZAAO) arī šajā mācību gadā aicina skolas un pirmskolas izglītības iestādes iesaistīties radošos, izglītojošos un praktiskos konkursos par vides tēmu. Tāpat reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe» turpināsies mācību programmas īstenošana, padziļināti nodrošinot zināšanas par dabas sistēmām un procesiem, kā arī cilvēka un vides mijiedarbību.

ZAAO saņem balvas

13.Jūnijs, 2014
Ekonomika
Laikrakstā

5. jūnijā SIA «ZAAO» (ZAAO) Ilgtspējas indeksa apbalvošanas ceremonijā saņēma Sudraba kategorijas godalgu, kā arī speciālo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) balvu «Reģiona SPĒKS» ­­— par ieguldījumu ilgtspējīgas sabiedrības un reģiona attīstībā.

Zināšanu par ZAAO nekad nav par daudz

21.Maijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā notikušajās Vidzemes Uzņēmēju dienās 2014 arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA ZAAO piedāvāja iepazīt uzņēmuma praktisko darbību. Tika organizēta arī ekskursija, lai ieinteresētie varētu iepazīties ar darbu «Daibes» poligonā.  Tur atbraucēji uzzināja, kā šķirotie atkritumi tiek sagatavoti transportēšanai uz pārstrādes vietām, kā no atkritumiem tiek iegūta elektrība un siltums, kā atkritumi tiek sagatavoti apglabāšanai atkritumu krātuvē un kādas vides izglītības aktivitātes tiek piedāvātas šajā objektā. Ekskursijas dalībnieki bija pārsteigti par to, cik dažādas darbības tiek veiktas poligona teritorijā, pārliecinājās, ka šķirotie atkritumi tiek nodoti otrreizējai pārstrādei, uzzināja par poligona infrastruktūras attīstības iecerēm.

Valmierā pulcēsies ekoloģisko ķirbju audzētāji

15.Oktobris, 2013
Izglītība
Portālā

Ceturtdien, 17.oktobrī plkst. 13.00 Valmieras muzeja dārzā pulcēsies SIA „ZAAO” konkursa „Ekoloģiskais ķirbis 3” dalībnieki. 20 pirmskolas izglītības iestādes, kas iesaistījās konkursā, kopīgi svinēs ķirbja svētkus.

ZAAO uzstāda papildus atkritumu šķirošanas konteinerus

24.Jūlijs, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

Pilnveidojoties cilvēku izpratnei par to, ka būtiski ir saudzēt dabu, samazinot sadzīves atkritumu poligonā noglabājamo atkritumu daudzumu, palielinās sašķiroto atkritumu apjoms. SIA ZAAO (ZAAO), vēl aktīvākas atkritumu šķirošanas veicināšanai, jūlijā uzstāda papildus konteinerus papīra, plastmasas, metāla un stikla iepakojuma dalītai savākšanai no iedzīvotājiem.