Zane Bulmeistare

Atver kafejnīcu savas mājas pagalmā!

22.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vai proti uzburt vasaras idilli, dilli ceļot goda vietā? Vai varbūt buberts burbuļu vieglumā ir tavs meistarstiķis? Vai tavas kūkas ļauj aizsprukt no ikdienas un lūko pēc svētkiem? Vai biezzupā pau­kšķ dārza garša un veselība? 

Mežģīnes no koka

16.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Turpinot ielūkoties Valmieras muzeja krājumā, baltais mēbeļu pārsegs atklāj telpas vidū novietotu koka krēslu. Tā atzveltni rotā smalks, skaists un precīzs darbs – gluži kā koka mežģīnes.

Valmierietim Ritvaram Kalniņam izcili panākumi Supervaroņu skrējienā

8.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Supervaroņu Backyard ultra skrējiens sākās 3. aprīlī plkst. 8. Noteikumi paredz, ka dalībniekiem ir viena stunda, lai pieveiktu 6.706 kilometrus. Tiklīdz tas izdarīts, drīkst atpūsties līdz nākamās stundas sākumam. Uzvar tas, kurš spēj izturēt visvairāk stundu. Un to izdarīja valmierietis Ritvars Kalniņš, uzrādot Latvijas labāko zināmo rezultātu – 38 stundās 254,828 kilometri.

Valmiera iesaistās pasaules lielākajā cilvēku foto projektā

12.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«INSIDE OUT» ir pasaules lielākais un visaptverošākais cilvēku foto projekts ar mērķi mainīt pasauli. No Ekvadoras līdz Nepālai, no Sanfrancisko līdz Palestīnai un pat Arktikai – dažādās vietās projektā iesaistītie cilvēki dalās ar savu foto portretu un stāstu, kļūstot par publiski aplūkojamu mākslas darbu. Sabiedriski nozīmīgajā foto projektā iesaistās arī Valmiera. Kādā īpašā vietā pilsētā būs izstādīti lielformāta foto portreti. Kas tajos atainots, būs iedzīvotāju ziņā, jo par mākslas darbu ir iespēja kļūt ikvienam.

Sveiks Goda un Gada valmieriešus

30.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņiem piemīt milzīgas darbaspējas, un ticībā tam, ka izdosies, viņi pārliecina. Un izdodas! Viņuprāt, augt ir ļoti svarīgi. Viņi tic, ka iedomāto var izdarīt, kaut arī citi tam vēl nav noticējuši. Viņu spēks ir zinātkāre – izzināt, izstāstīt, izprast, izjust – un par visu priecāties, it kā tas vēl nebūtu bijis. Arī mieru viņi prot, kad doma kļūst stipra un skaista. Viņi spēj saķert tavu domu un pārvērst par pārdomu. Viņiem piemīt sirds siltums. Viņi dod, un nekas no tā neiet mazumā.

Valmieras Mūzikas skolai – jauns flīģelis

19.Maijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirms 100 gadiem Valmieras Mūzikas skolas atvēršanas svētkos komponists Jāzeps Vītols novēlēja skolai raženas sekmes un uzsvēra mūzikas un dziedāšanas nozīmi cilvēka dzīvē. 14. maijā ar Jāzepa Vītola skaņdarbu «Valmieras suvenīrs» ieskandināts jaunais flīģelis – vērtīga dāvana skolas simtgadē, kas pie audzēkņiem un pedagogiem nonākusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, Valmieras Mūzikas skolai startējot projektu konkursā, un Valmieras pilsētas pašvaldības finansējumu.

Valmierā būs jauni Mākslas soliņi

24.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aprīlis Valmierā ir laiks, kad mākslinieki glezno pat uz soliņiem. Šie darbi nav aplūkojami izstāžu zālēs, bet ieņēmuši vietu pilsētvidē. Kādus gleznojumus šogad uz soliņiem būs radījuši mākslinieki Ieva Iltnere, Kristīne Kutepova un Pēteris Līdaka, uzzināsim jau aprīļa izskaņā, aizstaigājot līdz soliņam Cēsu ielā pirms tilta pār Gauju, pie Valmieras Mūzikas skolas un Rīgas ielā 20.

Arī SIA «VTU Valmiera» nosaka ierobežojumus

17.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūpējoties par autobusu vadītāju veselību, kā arī aicinot pasažierus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan līdzcilvēkiem, SIA «VTU Valmiera» nosaka vairākus ierobežojumus un ieteikumus, lai mazinātu vīrusu, tostarp arī koronavīrusa, izplatīšanos.

SIA «VTU Valmiera» pārstāve Zane Bulmeistare: 

Aicinām uz Ziemassvētku tirdziņu Valmierā

11.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

14. decembrī Valmieras rātslaukumā un pils pagalmā no plkst. 10 līdz 15 norisināsies Ziemassvētku tirdziņš. Priežu čiekuri veselībai, garšaugu maisījumi svētku galda meistarstiķiem, zāļu tējas un dzērieni, iesildoties skanīgai saulgriežu sagaidīšanai, noslēpumu atklāšana ziemas darbnīcās – Ziemassvētku tirdziņš Valmierā ienesīs īpašu noskaņu, aicinot ļauties svētku priekam un ziemas gaišumam.

Valmieras integrētā bibliotēka – «Gada bibliotēka 2018»

25.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

16. aprīlī Latvijas Bibliotēku biedrības Gada balvas ceremonijā titulu «Gada bibliotēka 2018» saņēma Valmieras integrētā bibliotēka. Augsti novērtēts bibliotēkas darbs sadarbības veicināšanā, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un tradīciju turpināšanā, kā arī kvalitatīvā un radošā darbība, veidojot bibliotēku par nozīmīgu zināšanu un sabiedrības tikšanās centru.

Atklās Alekseja Naumova personālizstādi

28.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras muzeja izstāžu namā no 1. līdz 31. martam būs skatāma mākslinieka Alekseja Naumova personālizstāde Nebeidzamā ainava, bet uz atklāšanu un tikšanos autors Valmieras muzejā aicina 4. martā pl. 15.30.

Bibliotēkas Ziemassvētku brīnums – suņu meitene Marta

4.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras integrētajā bibliotēkā Bērnu apkalpošanas nodaļā kopš septembra darbojas suņu meitene Marta. Viņa ne tikai palīdz bērniem pilnveidot lasītprasmi, bet ir arī lielisks rotaļu biedrs. «25. decembrī Marta nosvinēja savu pirmo dzimšanas dienu. Viņa ir kā Ziemassvētku brīnums, maza brīnumsvecīte – žiperīga un mīļa,» stāsta Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Līga Bujane.