Lolita Eklone

Vidzemes pedagogi iepazīst Sēliju

30.Augusts, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kā jau ik gadu augusta vidū, īsi pirms jaunā skolas gada sākuma, Izglītības darbinieku Valmieras arodbiedrības arodkolektīvu vadītāji un aktīvisti devās tradicionālā vasaras ekskursijā. Šoreiz mērķis bija iepazīt Sēliju, agrāk Sēlenes zemi, kas saukta arī par Augšzemi un ir kultūrvēsturisks novads Latvijā, kas ietver teritoriju no mūsdienu Jaunjelgavas un Neretas novada pie Zemgales robežas līdz pat Krāslavas novadam Baltkrievijas pierobežā.

Zemes dienas aktivitātes

24.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Siltais pavasaris milzu soļiem jau klāt, un kā ikkatru gadu aprīlī tiek atzīmēta Starptautiskā Zemes diena, lai atgādinātu, cik trausla ir mūsu Zeme, un aicinātu saglabāt tās dabisko vidi. Pagājušajā nedēļā arī Valmieras 2. vidusskolas 10. klases skolēni Zemes dienas ietvaros devās uz SIA «ZAAO» Dabas un tehnoloģiju parku «Urda» Daibē, lai piedalītos Vides izglītības programmas ietvaros organizētā interaktīvā pasākumā un izzinātu atkritumu apsaimniekošanas ietekmi uz vidi.

Pedagogu intereses arī turpmāk pārstāvēs Zinta Irbe

25.Marts, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Latvijā izglītības un zinātnes nozarē darbojas 36 teritoriālās arodorganizācijas ar 1248 arodorganizācijām izglītības un zinātnes iestādēs, 11 speciālisti nacionālajā birojā Rīgā, kopumā apvienojot 30220 izglītības un zinātnes darbiniekus, t. sk. 29464 arodbiedrības biedrus. Tas ir varens spēks, kas aizstāv savu biedru un arī pārējo pedagogu ekonomiskās, sociālās un tiesiskās intereses. Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācija ir ceturtā lielākā Latvijā, kurā apvienojušās 52 pirmorganizācijas.

Darbs svētku noskaņās

12.Janvāris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Pārceltajā darba dienā, 10. janvārī, izglītības iestāžu pirmorganizāciju priekšsēdētāji, valdes locekļi un organizācijas aktīvisti pulcējās omulīgajā Džeza klubā — restorānā Parks uz šī gada pirmo padomes sēdi. To atklāja un mūsu sirdis priecēja skolotāja Imanta Toča ansamblis ar talantīgo jauniešu skanīgām dziesmām un kā vienmēr lielisku pavadījumu. Sekoja sirsnīgi apsveikumi gan jaunievēlētajiem kolēģiem, gan arī visiem arodbiedrību pirmorganizāciju vadītājiem. Labus vārdus un novēlējumus veltīja starpnovadu LIZDA pirmorganizācijas priekšsēdētāja Zinta Irbe un Kocēnu novada izglītības pārvaldes vadītāja Ieva Stiģe.

Abavas senlejas Likteņdzirnās

20.Augusts, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras izglītības iestāžu arodbiedrības pirmorganizāciju vadītāju un aktīvistu šīs vasaras ekskursijas ceļi aizveda gar Abavas senleju Pūres, Kandavas un Tukuma virzienā. Tā ir LIZDA Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas padomes valdes balva cilvēkiem, kas aktīvi kā sabiedrisko darbu veikuši arodbiedrības pienākumus savos kolektīvos.