Zemes dienas aktivitātes

- 24.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Siltais pavasaris milzu soļiem jau klāt, un kā ikkatru gadu aprīlī tiek atzīmēta Starptautiskā Zemes diena, lai atgādinātu, cik trausla ir mūsu Zeme, un aicinātu saglabāt tās dabisko vidi. Pagājušajā nedēļā arī Valmieras 2. vidusskolas 10. klases skolēni Zemes dienas ietvaros devās uz SIA «ZAAO» Dabas un tehnoloģiju parku «Urda» Daibē, lai piedalītos Vides izglītības programmas ietvaros organizētā interaktīvā pasākumā un izzinātu atkritumu apsaimniekošanas ietekmi uz vidi.

Pasākuma laikā skolēni aktīvi piedalījās četrās tematiskās nodarbībās, kuras vadīja Latvijas Universitātes pasniedzēji. Nodarbību laikā skolēni guva iespēju paplašināt savas zināšanas un prasmes vides jautājumos, praktiski darbojās teorētiskās un praktiskās mācībās laboratorijās, piedalījās izzinoši izglītojošā pārgājienā pa dabas takām, lai iepazītu bioloģisko daudzveidību, kā arī radošā darbnīcā veica dažādus laboratorijas eksperimentus, lai aptvertu, kā mūsu ikdienas rīcība ietekmē klimata pārmaiņas, un iepazina dažādas profesijas vides izpētes un aizsardzības jomā.

Pasākuma noslēgumā skolēni devās izglītojošā ekskursijā pa RAAC «Daibe», lai redzētu, ka atkritumi ir kā resurss, ko dabai draudzīgi un lietderīgi var izmantot atkārtoti.

Vidusskola ir laiks, kad nāksies pieņemt svarīgus karjeras lēmumus, tāpēc ir būtiski izmantot ikvienu iespēju laikus iepazīt visdažādākās dzīves jomas, lai saprastu, kura profesionālā joma  interesē visvairāk un kur šīs jomas profesijas var apgūt.

Pasākumu organizēja ekokustības koordinatore – dabaszinību skolotāja Ņila Zaiceva, un kopā ar skolēniem piedalījās arī skolas pedagoģe karjeras konsultante Lolita Eklone.

SKOLĒNI devās pārgājienā, lai iegūtu zināšanas par bioloģisko daudzveidību un citiem vides jautājumiem. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru