Justīne Deičmane

Muzeju nakts Valmierā

20.Maijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

21. maijā Valmierā jau 12. gadu pēc kārtas atzīmēs Starptautisko Muzeju nakti. Tās laikā valmieriešiem un pilsētas viesiem būs iespēja izbaudīt daudzveidīgu un aizraujošu pasākumu programmu, ko piedāvās Valmieras muzejs, Valmieras Drāmas teātris, Valmieras 5. vidusskola, mākslas Galerija Laipa un tirdzniecības centrs Valleta

Valmieras Mākslas dienu īpašā garšas palete

22.Marts, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 8. līdz 23. aprīlim Valmierā norisināsies Mākslas dienas 2016, kuru laikā paredzēti daudzveidīgi kultūras, mākslas un radošās partnerības pasākumi. Šogad Mākslas dienām izvēlēta tematika Garšas palete, kas caurvīs katru no aktivitātēm, piedāvājot valmieriešiem un pilsētas viesiem vēl nepieredzētas emocijas.

Tuvojas Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā

10.Jūlijs, 2015
Sports
Laikrakstā

31. jūlijā un 1. augustā Jāņa Daliņa stadionā jau 21. reizi norisināsies Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, kurā par prezidenta kausiem sacentīsies Baltijas valstu izlašu komandas. Šovasar Valsts prezidenta balvas ietvaros paralēli nacionālo izlašu cīņām notiks arī Baltijas valstu sacensības U16 vecuma grupā.

Brīvdabas kino vakars pilsētas svētkos

2.Jūlijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pilsētas svētku laikā ceturtdien, 3. jūlijā, pl. 23 dažādās pilsētas vietās gaidāmi brīvdabas kino bezmaksas seansi. Šādi vakari kļuvuši par Valmieras pilsētas svētku ikgadēju un iedzīvotāju iemīļotu tradīciju.

Valmiera — tas ir īpašs vārds

2.Jūlijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad Valmierai aprit 731 gads. Tas ir ilgs un notikumiem bagāts mūžs, ar kuru mēs, Valmieras iedzīvotāji, varam patiesi lepoties. Jāteic, ka jubilejas priekšvakarā mums ir īpašs veltījums par vārdu «Valmiera», ko iesāksim ar nelielu ieskatu vēstures hronikās, bet turpināsim ar jaunu un vēl nedzirdētu stāstu.

Izglītība — labklājības un attīstības pamats

17.Jūnijs, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Klāt laiks, kad skolēni parāda — esmu gatavs doties tālāk, lai apgūtu jaunas zināšanas un iemaņas, pierādītu savus talantus, prasmes un spējas, kā arī lai iemācītos izdzīvot vidē, kas ir krasi atšķirīga no ierastā skolas sola. Kādam tā ir profesionālā vidusskola, kādam — universitāte vai koledža, savukārt cits dod priekšroku darba tirgum. Tomēr visus saista kas kopīgs — pareizas izvēles izdarīšana un atbildes meklēšana uz jautājumu «Ko es vēlos darīt?». Domājot par šo atbildīgo mirkli skolēnu dzīvē, savas domas izsaka Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un mākslas doktors OJĀRS SPĀRĪTIS.

Valmierā notiks Latīņamerikas deju čempionāts

12.Februāris, 2014
Kultūra un izklaide
Portālā

22.februārī plkst.12.30 Valmieras sākumskolas sporta zālē notiks Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās. Pēc turpat 20 gadu pārtraukuma Valmierā Latvijas čempionāts tiek organizēts otro reizi – šajā laikā notikušas dažādas kausu izcīņas vai draudzības sacensības.

Valmieras muzejā atklās LMA studentu aktu zīmējumu izstādi

28.Janvāris, 2014
Kultūra un izklaide
Portālā

No ceturtdienas, 30.janvāra, Valmieras muzeja Izstāžu namā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu aktu zīmējumu izstāde. Ekspozīcijā būs izstādīti tādu sabiedrībā labi pazīstamu jauno mākslinieku darbi kā Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Elīnas Zundes, Kristas Dzudzilo un citu.

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā atklāta brīvdabas galerija

14.Decembris, 2013
Tūrisms un daba
Portālā

14.decembrī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā tika atklāta krāsaina brīvdabas izstāde, kurā ikviens valmierietis un pilsētas viesis ir aicināts aplūkot 45 krāšņi izdekorētus kokus. Greznos ietērpus dažādās tehnikās radījuši Valmieras skolu un bērnudārzu audzēkņi, Valmieras Jaunatnes centra „Vinda” jaunieši, pansionāta „Valmiera” iedzīvotāji, pensionāru dienas centrs „Atvasara”, dzijas veikals „Adele”, Valmieras SOS bērnu ciemata iemītnieki, ballīšu telpa „Odziņa”, SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs”, kā arī izglītības iestādes no Burtnieku un Beverīnas novada.

Vīru koris „Imanta” aicina uz koncertu „Ziemassvētku stāsts”

3.Decembris, 2013
Kultūra un izklaide
Portālā

Sestdien, 7.decembrī, plkst.18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā notiks Valmieras Kultūras centra vīru kora „Imanta” koncerts „Ziemassvētku stāsts”, kurā piedalīsies arī kolektīva draugi – Dobeles Kultūras centra sieviešu koris „Vizma”, Valmieras Mūzikas skolas jaunāko klašu koris, īpaši šim koncertam izveidots vokālais ansamblis, kā arī vairāki solisti.

Valmierā iedegs pilsētas egli

26.Novembris, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

Piektdien, 29.novembrī, plkst.17.30 laukumā pie Valmieras Kultūras centra gaidāma pilsētas Ziemassvētku egles iedegšana. Šajā laikā Valmieru apciemos arī Eņģeļu ekspresis, dāvājot iedzīvotājiem iespēju palīdzēt smagi slimiem bērniem no Valmieras un tuvākās apkārtnes.

Valmierā viesojas Zviedrijas delegācija

25.Novembris, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

21.novembrī Valmierā viesojās Stokholmas priekšpilsētas Solnas delegācija, lai izzinātu, kāda ir Valmieras pilsētas pašvaldības pieredze sabiedrības integrācijas jautājumos. Vizītes laikā tika apmeklēta Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras sākumskola, Valmieras SOS bērnu ciemats un pansionāts „Valmiera”.

Par gaismu, kas jāatrod

19.Novembris, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

Pienākusi gada nogale. Mirklis, kad varam pārskatīt gada laikā paveikto, pārdomāt savu rīcību un atcerēties par ģimeni un draugiem. 2013.gadā Valmierā tika īstenoti vai noslēdzās vairāki lieli projekti, un viens no tiem – Valmieras Romas katoļu baznīcas Stacijas ielā 20 celtniecība. Varenā nama tapšanā nozīmīgu artavu ieguldīja draudzes prāvests Lauris Malnačs, kuram par svētīgo devumu ne tikai valmieriešu, bet arī apkārtējo novadu iedzīvotāju labā tika pasniegts Valmieras pilsētas augstākais apbalvojums „Goda valmierietis”. Laiks, kad tuvojas Valsts svētki, pirmā Advente un Ziemassvētki, šķita vispiemērotākais, lai aicinātu priesteri Lauri uz sarunu.

Notiks Valmieras Sporta balle

6.Novembris, 2013
Kultūra un izklaide
Portālā

6.decembrī Valmieras pilsētas pašvaldība organizēs tradicionālos Valmieras sporta laureātu godināšanas pasākumus, suminot sportistus, sporta komandas, trenerus un sporta klubus par ievērojamiem sasniegumiem sportā 2013.gadā. Plkst.14.00 Valmieras sākumskolā norisināsies svinīgs pasākums bērnu un jauniešu sporta laureātiem, savukārt plkst.20.00 Valmieras Kultūras centrā gaidāma „Valmieras Sporta balle”, kuras laikā suminās apbalvojuma „Sportiskie sasniegumi” laureātus.

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Valmierā

6.Novembris, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

Pirmdien, 11.novembrī, Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, kas ir Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena. Lai godam pieminētu notikumu, kad Latvijas armija 1919.gadā uzvarēja Bermonta karaspēku, Valmieras pilsētā tiek organizēti vairāki pasākumi.

Notiks koncerts Vairas Dundures piemiņai

16.Oktobris, 2013
Kultūra un izklaide
Portālā

2.novembrī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Vairas Dundures piemiņai veltīts deju koncerts „Ceļa maize dejai, dzīvei, mīlestībai”, kurā piedalīsies TDA „Gauja”, TDA „Gauja” vidējās paaudzes dejotāji, TDA „Gauja” studija, TDA „Līgo”, TDA „Līgo” vidējās paaudzes dejotāji, TDA „Teiksma” un TDA „Teiksma” vidējās paaudzes dejotāji.

Valmieras muzejā apskatāma ceļojošā izstāde „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”

15.Oktobris, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

Līdz 2.novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma ceļojošā izstāde „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”. Izstādi sagatavojis Tukuma muzejs ar Eiropas Parlamenta tautas partiju grupas deputātes Sandras Kalnietes atbalstu un finansējumu. Izstāde veidota, izmantojot reālu cilvēku rakstītas vēstules uz bērza tāss, kas 2009.gadā iekļautas UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.