Iveta Ķelpe

Paaudžu solidaritāte - vai tā joprojām pastāv?

27.Marts, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Trešdien, 28. martā, plkst. 12.00 - 13.00 Vidzemes Augstskolā seniori un jaunieši diskutēs par paaudžu solidaritāti.  "Kad mēs augām, tad tā nebija!" - tas ir teiciens, ko nereti - atkarībā no vecuma, mēs vai nu uzklausām, vai paši sakām. Vai paaudžu solidaritāte vispār pastāv?

Izsludina konkursu koriem "Eiropas dziesma"

2.Marts, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

No 1.marta līdz 23.aprīlim Latvijas kori, kuru sastāvā darbojas dažādu paaudžu dalībnieki, ir aicināti piedalīties konkursā "Eiropas dziesma", piesakot kādu Eiropas Savienības valsti vai tautu raksturojošu folkloras vai populāru dziesmu. Uzvarētāji balvā saņems ieraksta iespēju profesionālā studijā Rīgā.

Valmieras skolēni - deputātu lomā

29.Februāris, 2012
Izglītība
Portālā

Piektdien, 2.marta Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni iejutīsies Eiropas Parlamenta deputātu lomā un simulācijas spēlē lems par jautājumu „Cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas izmantošanu”. Skolēnu debates vērtēs Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš un ZAAO valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Nosauc karikatūru konkursa uzvarētājus

6.Novembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

5.novembrī nosaukti konkursa "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni" uzvarētāji. Galveno balvu - vizīti uz Eiropas Parlamentu iegūst karikatūrists Zemgus Zaharāns profesionāļu kategorijā un Uldis Saulītis amatieru kategorijā. Konkursam iesniegtās astoņpadsmit karikatūras ir izstādītas apskatei ES mājas mākslas istabā līdz 30.novembrim.

Aicina noteikt ES minimālo ienākumu shēmu

21.Oktobris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

20. oktobrī Eiropas Parlamenta pieņemtajā rezolūcijā deputāti aicina dalībvalstis ieviest minimālā ienākuma noteikšanas shēmu. Rezolūcija ir pieņemta Eiropas gada pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros un atzīmējot Starptautisko nabadzības izskaušanas dienu (17.oktobris).

Rēķinu apmaksai - trīsdesmit dienas

21.Oktobris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

20. oktobrī, Eiropas Parlaments apstiprināja vienošanos, kas panākta ar Padomi, ka turpmāk rēķinu apmaksas standarta termiņš būs 30 dienas, īpaši akcentējot to, ka noteikumi ir stingrāki pret valsts iestādēm. Šādi noteikumi tiek ieviesti, lai novērstu situāciju, ka novēlotu maksājumu dēļ maziem un vidējiem uzņēmumiem draud bankrots, finansiālas problēmas, un lai  īpaši atbalstītu mazo un vidējo uzņēmumu darbību.

Maternitātes atvaļinājums – vismaz 20 nedēļas

21.Oktobris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

20. oktobrī Eiropas Parlamenta balsojumā deputāti lēma, ka ES dalībvalstu jaunajām māmiņām pienāksies 20 nedēļas ilgs pilnībā apmaksāts maternitātes atvaļinājums līdzšinējo 14 nedēļu vietā. Turklāt tiesības uz divu nedēļu ilgu apmaksātu paternitātes atvaļinājumu būs arī tēviem.

Parlaments nobalso par ES budžetu

21.Oktobris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

20.oktobrī, Eiropas Parlamenta deputāti ar balsojumu par ES budžetu pieprasīja vairāk investīciju zinātnē, inovācijās, izglītībā, enerģētikā un vairāk līdzekļu Palestīnas miera sarunu atbalstam, taču saglabāja prasību ierobežot vispārējo izdevumu līmeni. Parlaments arī pieprasa sarunas par jauniem finansējuma avotiem ES budžetam, lai nodrošinātu atbilstošu finansējumu Lisabonas līguma izvirzīto uzdevumu un prioritāšu īstenošanai.

Prasa norādīt ražotājvalsti importētām precēm

21.Oktobris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Šodien, 21.oktobrī Eiropas Parlaments nobalsoja par regulu, kas paredz, ka Eiropas Savienībā tirgotajām patēriņa precēm jābūt marķējumam ar norādi par izcelsmes valsti, ja  tās importētas no trešām valstīm (ārpus Eiropas Savienības). Parlaments norāda, ka būtu nepieciešama vienota un harmonizēta sankciju sistēma par šo noteikumu pārkāpumu, kā arī aicina atļaut precēm pievienot norādi "made in" (ražots ...) angļu valodā visā Eiropas Savienībā.

Balso par karikatūrām!

15.Oktobris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

No 14.oktobra līdz 25.oktobrim ikviens var nobalsot par konkursam "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni" iesniegtajām karikatūrām un ar savu balsi noteikt, kuri karikatūristi iegūs galveno balvu -  vizīti uz Eiropas Parlamentu, lai klātienē ar savu asprātīgo un kritisko skatu izvērtētu tā darbu.

Drošāka kaitēkļu apkarošana

22.Septembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Saskaņā ar likumprojektu par biocīdiem, ko Eiropas Parlaments trešdien izskatīja pirmajā lasījumā, šiem  kaitēkļu  kontroles līdzekļiem jākļūst drošākiem un videi nekaitīgākiem. Paredzēts, ka jaunu pesticīdu atļaušanas procedūras kļūs ātrākas.

EP vēlas racionālākus budžeta noteikumus un politiskas debates

22.Septembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Eiropas Parlaments (EP) vēlas elastīgākus budžeta noteikumus, lai ES varētu atbildēt uz pašreizējām un nākotnes vajadzībām. Tas vēlas iesaistīties politiskajās sarunās par Padomes (dalībvalstu valdību) priekšlikumu par izmaiņām 2007.–2013.gada finanšu plānā. Deputāti uzskata, ka pašreizējais Padomes priekšlikums ir pārāk ierobežots, lai ES stātos pretim jauniem politiskiem izaicinājumiem, tostarp, lai pildītu Lisabonas līguma prioritātes.

Uzlabos pacientu informētību par zālēm

22.Septembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Eiropas Parlaments šodien Strasbūrā apstiprināja priekšlikumus, kas uzlabos pacientu informēšanu par zālēm un to blaknēm. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem par zāļu uzraudzību tiks izveidoti dalībvalstu un ES mēroga portāli, kuros iedzīvotāji varēs atrast informāciju par zālēm un ziņot valsts atbildīgajām iestādēm par novērotajiem blakus efektiem. Zāles, kam tiek veikta papildu novērošana, pacientu informācijas lapās tiks apzīmētas ar melnu simbolu.

Eiropas e-tirdzniecības uzticamības zīme

21.Septembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Eiropas Parlaments šodien atbalstīja rezolūciju ar priekšlikumiem par to, kā veicināt pārrobežu tirdzniecību internetā un patērētāju uzticēšanos šim tirdzniecības veidam. Viens no deputātu priekšlikumiem ir izveidot Eiropas uzticamības zīmi, kas garantētu internetā piedāvāto preču uzticamību un kvalitāti.

Stingri kritēriji aviokatastrofu izmeklēšanām

21.Septembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Eiropas Parlaments apstiprināja likumprojektu, kura mērķis ir garantēt lidmašīnu avāriju drošības izmeklēšanas neatkarību. Jaunā regula arī prasa  aviosabiedrībām  divas stundas pēc nelaimes gadījuma spēt uzrādīt visu pasažieru sarakstu tuvinieku informēšanai. Pasažieri pirms lidojuma varēs norādīt personu, ar ko sazināties nelaimes gadījumā.

Vienota ES atbilde gāzes piegāžu krīzēm

21.Septembris, 2010
Pilsētās un novados
Portālā

Šodien Eiropas Parlamenta apstiprināja likumprojektu par ES mēroga koordinācijas noteikumiem un gāzes piegādes starpsavienojumiem, kas paredz efektīvāku gāzes piegādes krīžu risinājumu, lai izvairītos no situācijām, kad  iedzīvotājiem uz vairākām dienām pārtrauc siltā ūdens un apkures padevi.