Iveta Aunīte

Iveta Aunīte

Kad vislabāk bērnam iegādāties pašam savu telefonu?

27.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vecāki nereti grib novilcināt brīdi, kad bērnam tiek nopirkts pirmais viedtālrunis, tomēr, ja lielākajai daļai klasē tāds jau ir, var parādīties dažādi riski. Saprotams, ka 1. klasē, kad bērnu uz skolu vēl pavada un mājās no skolas atved kāds no pieaugušajiem un ir tik daudz jauna, kas jāapgūst saistībā ar skolas gaitu uzsākšanu, nevarētu teikt, ka viedtālrunis noteikti bērnam būtu vajadzīgs, tomēr daudzi vecāki savam pirmklasniekam pasniedz šo dāvanu.

Divvalodīgas vides ietekme uz bērna valodas attīstību

21.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Visbiežāk bērns līdz trīs gadu vecumam ir apguvis valodu un runā tekoši – lieto dažādas locījumu formas, pagātni, nākotni, veido teikumus un jēgpilnu stāstījumu. Interesanti, ka pirmā iepazīšanās ar valodu bērnam notiek, vēl mammas vēderā esot. Tas nozīmē, ka bērns sāk klausīties un uztvert valodu jau pirms piedzimšanas. 

Vai un kā iesaistīt bērnu dārza darbos?

10.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmais, kas jāatceras par jebkurām aktivitātēm, kādas vēlamies bērnam iemācīt vai no bērna sagaidīt, – pieaugušajiem ir jārāda piemērs. Dārza darbi bērniem ir vēlami: tie veicina noteiktu prasmju attīstību, nostiprina atbildības sajūtu un rada gandarījumu par paveikto.