Dzintars Močs

Valmieras novadā īstenos nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus

28.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība Valmierā, Valmiermuižā un Rūjienā īstenos vairākus nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus. Apstiprināšanas procesā vēl ir ielu un ceļu infrastruktūras investīciju projekti Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā, Burtnieku apvienībā, Kocēnu apvienībā, Mazsalacas apvienībā un Strenču apvienībā, kā arī Valmierā. Pārbūves darbi tiks īstenoti par pašvaldības budžeta līdzekļiem, saņemot Satiksmes ministrijas atzinumu aizņēmuma saņemšanai no Valsts kases.

Pieredzējuma radīšana

12.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Tūrisma izstādē «Balttour 2014» prezentēta Vidzemes Augstskolas pasniedzēju Andra Klepera un Jura Smaļinska grāmata «Tūristu gids. Vietas pieredzējuma radīšana», kurā ir apvienotas teorētiskās un praktiskās atziņas, kā veiksmīgi vadīt visdažādākās ekskursijas. Grāmatā var uzzināt, kā veidot ekskursiju saturu, kas ir interpretācija un kā mērķtiecīgi veidot stāstījumu, liekot lietā visdažādākās metodes, lai radītu vietas pieredzējumu. Izdevums noderēs gan šajā jomā pieredzējušajiem, gan iesācējiem, lai veicinātu ekskursiju vadīšanas kvalitāti.

Mācās kultūras darbinieki

6.Februāris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pērn septembrī Mazsalacā pirmo metodisko semināru «Rudens skola» kultūras centru vadītājiem un kultūras darba organizatoriem rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas kultūras centru asociāciju un Mazsalacas kultūras centru. Šonedēļ semināra dalībnieki atkal pulcējās Mazsalacā, lai turpinātu mācības padziļinātā līmenī.

Vecākiem vairāk jārunā ar bērniem

5.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Par to ir pārliecināta Ramatas sākumskolas direktore IVETA KAUŽĒNA:

— Mūsdienās daudziem bērniem ir valodas attīstības traucējumi, tādēļ viņiem nepieciešama logopēda palīdzība. Arī mūsu skolā šī problēma ir aktuāla. 2010./2011. un 2011./2012. mācību gadā bērniem bija pieejama logopēda palīdzība, kad uz Ramatu brauca logopēde Iluta Praula no Mazsalacas vidusskolas. Bērniem jūtami uzlabojās valodas prasme. Iepriekšējā mācību gadā logopēdei nebija iespēja turpināt sadarbību ar mums, tādēļ neatlaidīgi meklējām citu speciālistu, kas varētu palīdzēt mūsu bērniem, taču tas nebija viegls uzdevums, jo logopēdi tuvākajā apkārtnē ir deficīts. Divas ģimenes nolēma pārcelt savus bērnus uz Mazsalacas vidusskolu, kur bija pieejams logopēds. Aktualizēju šo jautājumu pašvaldībā, kas izvietoja sludinājumus medijos, taču neviens speciālists nepieteicās.

Jubilejas gadā liela rosība

5.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Skolēni projektos

Mazsalacas vidusskolā šonedēļ ir projektu nedēļa, kurā iesaistīti skolēni no 2. līdz 11. klasei. Šogad tās vienojošā tēma ir gatavošanās skolas 95. jubilejai.