Andra Auniņa

Iepazīstot Vācijas bibliotēkas

29.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vācijas viena no lielākajām federālajām zemēm – Bavārija, ar savu galvaspilsētu Minheni, kas izvietojas Vāczemes dienvidu daļā, skaistās dabas, daudzo vēsturisko vietu un kultūrvēsturiskā mantojuma dēļ ir ļoti pievilcīga ne tikai pašmāju, bet arī citu zemju tūristiem. Šo zemi raksturo Alpu kalnu ainavas, meži, skaisti ezeri, alus zāles un krāšņi svētki.

Izmainītā dzīve

16.Augusts, 2019
Viesis
Laikrakstā

Ir 2019. gads. Pagājuši 30 gadi, kopš 1989. gada 23. augusta, kad Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautas, sadevušās rokās, īstenoja nevardarbīgās pretošanās akciju “Baltijas ceļš”.

Rencēnu prāģeri un teātra spēlēšana

4.Septembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

2018. gadā, atzīmējot 200. gadadienu, kopš Dikļu muižas Zundas rijā uzvesta pirmā teātra izrāde latviešu valodā — Šillera «Laupītāji», Valmieras bibliotēka kā reģiona galvenā bibliotēka izsludina un rīko novadpētniecības konkursu, lai sekmētu reģiona pašvaldību publisko bibliotēku novadpētniecības darbu, apzinātu un saglabātu kultūras mantojumu, to dokumentētu un popularizētu, kā arī nodrošinātu materiāla pieejamību lietotājiem Valmieras integrētās bibliotēkas novadpētniecības mājaslapā. Konkursa tēma un uzdevums — pētīt teātra spēlēšanas tradīcijas katrā pagastā.

Sava likteņa līdumnieki

20.Oktobris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rudens — Dzejas dienu, poēzijas un pārdomu laiks. Tā Rencēnu pagastā šajā rudenī aicināts ciemiņš — rakstniece Māra Kaijaka (Svīre), kas pazīstama kā stāstu, eseju un romānu meistare latviešu oriģinālliteratūrā, arī scenāriju autore filmai «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» un TV seriālam «Likteņa līdumnieki». Autore savu stāstu sāka, atminoties rakstnieku Vladimiru Kaijaku, — par kopīgo dzīvi un darbu, par atšķirīgo daiļradē un tomēr vienojošo, jo viņa ir sava dzīvesbiedra nepabeigto daiļdarbu turpinātāja un izdevēja.

Par Latviju — jauno dzejā

22.Novembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Lāčplēša dienā piejūras pilsētā Salacgrīvā ikgad pulcējas jaunie dzejnieki. Sadarbībā ar Salacgrīvas novada domi ciemos aicina Salacgrīvas novada bibliotēka un tās direktore Hedviga Inese Podziņa.

15. Grāmatu svētkos Rencēnos

31.Maijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Bez grāmatas cilvēks nedrīkst dzīvot, lai kas viņš būtu — zinātnieks vai gans. Ja tu gribi, lai citi tevi ciena, ja tu pats neesi zaudējis cieņu pret sevi, ja tu negribi velties pa slīpumu lejup, ja tev dārgs savs gods, sava civilizētas sabiedrības cilvēka cieņa... Bez grāmatas nav iespējams dzīvot.» Šie ukraiņu pedagoga Vasilija Suhomļinska vārdi ievadīja Novadu 15. Grāmatu svētkus Burtnieku novada Rencēnos.

Rencēnos par Aspaziju

25.Marts, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad saule iegriezusies ceļā uz vasaru un sāk dziedāt putni, Rencēnu pensionāru biedrības «Sapratne» biedri pulcējas kopsapulcē. Šī gada marts Latvijā  ir citāds — 150. jubileja Aspazijai. Latvietei, dzejniecei, vairāku lugu autorei, kas pazīstama kā sieviešu tiesību cīnītāja, apliecinot to savos literārajos darbos. Par Aspazijas dzīvi un mīlestību pensionāriem stāsta kopsapulces ciemiņš — kādreizējā rencēniete, viena no Ploču ģimenes astoņām māsām Mirdza Lībiete. Šobrīd cēsniece — literāte, rakstniece, skolotāja.

Horvātija, grāmatas un pērles

4.Novembris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vējš kaisa krāsainas lapas, un pelēki mākoņi smidzina lietu. Ik dienu un vakaru klausāmies laika ziņas un salīdzinām ar prognozēm internetā. Horvātijā sola lietu, kam arī gatavojamies… Latvijas bibliotekāri pošas ceļojumam. Tikai dienu pirms brauciena meteorologi ziņo, ka laiks Balkānos nedaudz mainās un varam cerēt uz saulīti.

Grāmatu ekspertu maratons

13.Jūnijs, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Jau ceturto gadu Burtnieku novada bibliotekāres pulcina kopā savus KKF organizētās lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija centīgākos, uzcītīgākos un aizrautīgākos dalībniekus, lai pēc aizgājušā rudens un ziemas lasīšanas maratona tiktos kopīgā programmas noslēguma pasākumā vasarā.