Atvērta Valmieras stāstu un sajūtu grāmata

- 1.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pilsētas svētku laikā notika grāmatas atvēršanas svētki. Grāmatas saturu, tāpat veidu, kā šis saturs izklāstīts, nav iespējams izstāstīt. Grāmata ir jāapskata vai nu Valmieras bibliotēkā, vai jānopērk Tūrisma informācijas centrā, lai vairākus vakarus, bet steidzīgākie vairākas nedēļas nogales veltītu Valmieras vēstures, pilsētas radošuma un daudzpusības izzināšanai.

Grāmatā ir interesanti stāsti par Ziloņu ielu, par Valmieras Drāmas teātra leģendāro četrkājaino mīluli Ferdinando Pupuķi, par Valmieras modi un garšām, par pilsētas  vecpuišiem un daiļdārziem.

Grāmatas astoņas nodaļas – vēsture, daba, cilvēki, izglītība, kultūra, sports, tūrisms, uzņēmējdarbība – ir vēsturnieču Ingrīdas Zīriņas un Lienes Rokpelnes, gides un vēstures skolotājas Inetas Amoliņas, stāstnieces un bibliotekāres Agitas Lapsas apkopoti stāsti par Valmieru. Grāmatā daudz interesantu stāstu, nostāstu, atmiņu brīžu  un fotomirkļu.

Grāmatas tapšanā un atmiņu izstāstīšanā iesaistīti vairāki Valmierā zināmi cilvēki, pirmsskolas izglītības iestādes «Sprīdītis» audzēkņi mudināti runāt, kā bērnu sirds jūt savu pilsētu. Īpaša vieta grāmatā atvēlēta vietvārdu vārdnīciņai, jo valmierieši jau zina, kāpēc pie mums ir Burkānciems un Pufaikciems, bet viesiem tā noteikti ir liela mīkla.

Valmieras pašvaldība par ieguldījumu grāmatas tapšanā lielu paldies saka Ingrīdai Zīriņai, Inetai Amoliņai, Agitai Lapsai, Lienei Rokpelnei, Zanei Bulmeistarei, Valmieras muzejam, Tūrisma informācijas centram, Dizaina un mākslas vidusskolai, pirmsskolas izglītības iestādei «Sprīdītis», brīvprātīgajiem aktieriem fotosesijās un visiem, kas pielikuši roku pie tā, lai daudz jauna par pilsētu varētu uzzināt jaunā un netipiski veidotā grāmatā par savu pilsētu.

BAZNĪCAS GAILIS IR VALMIERIETIS – tāds ir jaunās grāmatas par Valmieru nosaukums. Visi, kas to jau aplūkojuši, bijuši pārsteigti par to, ka ļoti radoši, rotaļīgi, uzklausot cilvēkstāstus, var tik daudz jauna uzzināt par viduslaikos dzimušu pilsētu. Jauno grāmatu pēta Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs Edijs Kalekaurs un valmierietes Dzintra Miķelsone (no labās) un Inta Skrastiņa. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru