Atdzimst modes ilustrācija

- 30.Novembris, 2016
Valmierietis
Laikrakstā

Attīstoties tehnoloģijām, arī laika ritums kļūst straujāks, piesātinātāks un nemierīgāks. Informācijas pārbagātība un digitālais laikmets sāk raisīt pretreakciju – atgriešanos pie īstā, ar roku radītā, kam svarīgs ir process un zināšanas. Tā savu atdzimšanu piedzīvoja kaligrāfija, un nu pienācis laiks atdzimt modes ilustrācijai. Lielākie modes masu mediju (Vogue, Elle) un modes nami (Valentino, Prada, HM u.c.) arvien biežāk reklāmās, ilustrācijās, noformējumā, kolekciju pasniegšanā izmanto modes ilustrāciju digitālās fotogrāfijas vietā.

Saņemot impulsus no pasaules, arī Valmierā būs iespēja apgūt modes ilustrāciju. Ingas Bergas-Bīriņas rosināta modes dizainere, pasniedzēja BAIBA LADIGA-KOBAYASHI Valmieras Mākslas vidusskolā būs  vieslektore jauniešiem, savukārt Galerija Laipa piedāvās apmeklēt modes ilustrācijas kursus jebkuras nozares, vecuma interesentiem bez iepriekšējas sagatavotības.

Lai uzzinātu vairāk par jauno pasaules aizraušanos — modes ilustrācijām, uz sarunu aicināju pasniedzēju Baibu Ladigu-Kobayashi.

 

No kurienes esi un kā nokļuvi mākslas nozarē?

Es esmu no Jelgavas, jau no bērnības mani interesēja māksla. Sāku apgūt mākslu un mūziku, jo mācījos speciālā novirziena klasē. Taču jau tad man māksla bija tuvāka. Papildināju savas zināšanas pie mākslinieka Ulda Rogas. Turpinot mācības, pamanīju, ka Jelgavā tiek veidota eksperimentāla modes dizaina klase. Manuprāt, tolaik tā bija viena no pirmajām iespējām reģionos, kuru iedrošināja veidot pasniedzēji no Igaunijas, kur modes dizains bija stabila programma. Man šīs mācības ļoti patika – biju viena no apzinīgākajām studentēm, reizēm pat biju vienīgā klasē, jo citi nenāca, tādēļ man sanāca daudz privātstundu.

 

Vai ģimenē arī kāds ir saistīts ar modes dizainu?

Es šuvu jau no bērnības, jo gan mamma, gan vecmamma, gan vecvecmamma, pat tētis šuva — atceros, viņš uzšuva samta bikses (smejas). Jā, abās vecāku pusēs visi ir mācējuši šūt, aust, tamborēt utt. Mamma savā laikā darbojās kooperatīvā un strādāja mājās, vecmāmiņa  savā darbnīcā ar roku izšuva rakstus zīda segām. Varu teikt, ka man šūšana un dizains ir nācis līdzi no paaudzes paaudzē.

APRITĒ. Baiba un viņas darbs. Foto no personiskā arhīva

Komentāri
Pievienot komentāru