Ap Valentīndienas laiku

8.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pasaules slavenākais mīlētājs Dons Žuans vienā naktī iepazīs to, ko nepazīst, – mīlestību.

«Valoņas nakts» ir stāsts par to, kā klājas Donam Žuanam, un Valmieras teātra Lielajā zālē iestudējums pirmizrādi piedzīvos 15. februārī. Ērika Emanuela Šmita lugas centrā ir slavenais mīlētājs un viņa  piecas mīļākās, kuras atvilina Donu Žuanu uz pili Normandijas nekurienē, lai viņu sodītu. Kā? Apprecinot ar savu pēdējo upuri.

Sena leģenda gan vēsta, ka iedabūt Donu Žuanu laulības ostā ir gandrīz neiespējami. Taču, kad lieliem soļiem tuvojas vecums, savaldzināt sievietes kļūst arvien grūtāk, un sirdī pašam  ielavās bailes no vientulības.

Lomās: Imants Strads, Laura Atelsone, Eduards Johansons, Ance Kukule, Klinta Leja, Māra Mennika, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Uldis Sniķers, Elīna Vāne, Aigars Vilims, bet izrādi iestudē Rolands Atkočūns  no Lietuvas, kurš daudziem skatītājiem jau pazīstams ar iestudējumiem Dailes teātrī, bet Valmierā strādā pirmo reizi.

Vēl komandā scenogrāfs un video mākslinieks Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un horeogrāfe Inga Raudinga.

Pirmizrāde īsi pēc Valentīna dienas – 15. februārī, bet vairākas izrādes  repertuārā vēl līdz mēneša beigām un arī martā.

SLAVENĀ MĪLNIEKA lomā Imants Strads. Vai  Dons Žuans iepazīs patiesu mīlestību? Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru