Amerika nav sapņu zeme

- 15.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vismands Menjoks ir biznesa attīstības direktors Latvijas uzņēmumā «Apply», kas izstrādā individuāli pielāgotus mākslīgā intelekta risinājumus vairākās nozarēs un ir viens no vadošajiem Ziemeļeiropā. Viņš bērnību pavadījis Rūjienā un no 8. klases mācījies Valmieras Valsts ģimnāzijā. Tagad viņš dzīvo Rīgā, bet bieži dodas ārvalstu braucienos. Ar savu pieredzi par strādāšanu Latvijā, bet pakalpojumu sniegšanu visā pasaulē Vismands dalījās stāstu un sarunu vakarā «Ar pasaules pieredzi Valmierā».

Viņa pārliecība ir, ka Latvijas uzņēmēju panākumi slēpjas spējā atrast sadarbības partnerus un klientus starptautiskajā tirgū, tādēļ viņš aktīvi strādā pie kontaktu tīkla izveides ārvalstīs – ASV, Kazahstānā, Taivānā, Somijā. «Mans darbs un izglītība bijusi par un ap ārzemēm. Esmu apceļojis ne tikai Eiropu, bet pēdējo pusotru gadu ir sanācis strādāt un mazu brītiņu dzīvot arī Amerikā, tieši Silīcijas ielejā,» tā Vismands Menjoks. Viņa stāsts bija par biznesa kultūras atšķirībām pāri okeānam un dzīves kvalitāti zemē, kas daudziem asociējas ar laimīgo zemi.

Vismands Amerikā nokļuvis, pateicoties Latvijas-Amerikas tirdzniecības palātas jeb Latcham organizētajai biznesa konferencei Spotlight Latvia, kas 2018. gadā notika Čikāgā. «Uz turieni es braucu jau ar noteiktu zināšanu un pieredzes bagāžu, ko biju apguvis Anglijā, mācoties vasaras programmā Kembridžas Universitātē. Šajās mācībās viens pasniedzējs man pienāca klāt un teica: ja es vēl vienu reizi redzēšu, ka jūs, latvieši, savā starpā sarunājaties, tūlīt pat kāpsiet lidmašīnā un brauksiet uz Latviju! Re, kur ir forša sieviete no Sudānas, ej un iepazīsties,» tā  Vismands, jo Amerikas biznesa kultūra krasi atšķiras no Latvijas. «Vārds networking (tīklošanās – aut.) ir patiešām atslēga visam. Šeit Latvijā tu varbūt kautrējies iet iepazīties un pajautāt citam, kā viņu sauc, bet Amerikā vienā vakarā tu brīvi vari izdalīt 100 vizītkartes un tev pēc tam ir jāspēj atcerēties visu vārdi,  jāveic šis follow up (sekošana līdzi – aut.), lai turpinātu komunikāciju ar viņiem. Tieši ar šādu manieri es devos uz turieni,» skaidro Vismands.

IR JĀBŪT AGRESĪVĀKIEM, labā ziņā, uzsver Vismands. Latviešiem ir jāmet savs kūtrums pie malas un jābūt pārliecinātiem, jāmācās prezentēt sevi, jo Amerikā pastāv milzu konkurence. Foto no Domnīca CERTUS arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru