Absolventi pošas lielajai dzīvei

- 19.Jūnijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Absolvējot 9. un 12. klasi, nākas pieņemt lēmumus par turpmāko dzīvi: ko darīt tālāk – mācīties vai strādāt? Bet pirms došanās «lielajā dzīvē» ir priekpilnais notikums – izlaidums, kad tiek svinēta viena nozīmīga dzīves posma beigšanās. Šogad priekpilnais notikums bija 588 jauniešiem (9. klase – 298 skolēni, 12. klase – 290), kas absolvēja Valmieras pilsētas vispārējās izglītības iestādes (Valmieras pilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldes informācija).

Visvairāk beidzēju bija Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā – 9. klasi pabeidza 91 skolēns, savukārt 12. klasi – 86. Valmieras Viestura vidusskolā izlaidumu svinēja 73 devītklasnieki un 62 divpadsmitie, līdzīgs skaits arī Valmieras Valsts ģimnāzijā: 9. klasē 66 absolventi un 12. klasē – 63. Valmieras 2. vidusskolu pabeidza 37 devītklasnieki, 26 divpadsmitie. Savukārt Valmieras 5. vidusskolā 9. klasi absolvēja 20 un 12. klasi – 40 skolēnu.

Radi un draugi dodas uz jauniešu izlaidumu, lai apsveiktu un priecātos kopā ar absolventu par paveikto. šie pasākumi bieži vien ir gari, bet citreiz šķiet, ka jauniešus apsveic kā «pa konveijeru». Lai nu kā, RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Ivars Svilāns sociālajā medijā Facebook plašu ievērību izpelnījies ar savu ierakstu par izlaidumu runām, kas tiek teiktas jauniešiem «pirms lielās dzīves», vēršot uzmanību, ka absolventiem nav jāveltī garlaicīgas dzejas rindas, bet gan jārunā kā ar pieaugušajiem, par īstām un svarīgām lietām – neradot ilūzijas, bet gan sagatavojot viņus realitātei.

IZLAIDUMS – kāda posma beigas, bet kaut kā jauna sākums. Arta Renāte Rulle (no kreisās) saņem diplomu no Valmieras Valsts ģimnāzijas direktora Artūra Skrastiņa. Apsveicam absolventus! Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru