16 solīši BBL bronzas virzienā

- 1.Aprīlis, 2016

Trešdien Valmieras/ORDO basketbolisti pirmajā Triobet BBL čempionāta bronzas fināla mačā savā laukumā tieši ar šādu pārsvaru apspēlēja savus pretiniekus. Vai ar to pietiks Panevēžā otrdien atbildes spēlē pret Lietkabeli?

Valmiera/ORDO – Lietkabelis 90:74 (20:18, 22:14, 22:16, 26:26)

Abu komandu trešajā cīņā šosezon mājiniekiem sastāvā nav Vīņauda, bet viesiem — Valeikas. Ciemiņiem neliels auguma pārsvars vai katrā pozīcijā, vienīgi pašā spicē nosacīts līdzsvars, jo pa 216 centimetriem gan NBA pabijušajam serbam Iličam, gan mūsu Rozītim.

Mājinieki ar Laksas un 2 Bērziņa trejačiem pārņem vadību (18:14), taču viesi apzinās mača likmi un tur līdzi. Ir skaidrs, ka valmieriešu treneri atraduši īstās zāles abu Lietkabeļa pieredzējušo garo vīru Iliča un Žužas noturēšanai drošā attālumā no groza, taču punktus labi krāj Janavičus, bet pirmo ceturtdaļu ar trejaci pāri Iļjina rokām pabeidz otrs serbs viesu sastāvā Pavkovičs — mājiniekiem vadība vien ar 20:18.

Otrās ceturtdaļas pirmajās 6 minūtēs mūsējie sagriež pamatīgu viesuli laukumā! Punktus pēc aktīvas spēles abos laukuma galos gūst Aigars Šķēle, Kaufmanis, Rozītis, Blaus... Kad Aigars Šķēle, kuram spēle šoreiz sokas labāk nekā vecākajam brālim Armandam, ātrajā uzbrukumā iesprauž grozā no augšas, tablo rāda jau ļoti labu 38:18! Te nu mājinieku darbībā nelūgts piezogas atslābums, un no valmieriešu 20 punktu pārsvara līdz puslaika beigām viesi, veicot izrāvienu 11:0, atstāj vairs tikai pusi — 42:32.

BEZ CEREMONIJĀM! Mājinieku starta piecnieka centram Laurim Blauam (no kreisās) nenācās viegli divcīņā pret viesu teju 38 gadus veco horvātu divmetrinieku Juricu Žužu, tomēr jāteic, ka latvietis šajā spēlē bija labāks par abiem ciemiņu torņiem, kopā ņemtiem: viņam 14 punkti un 9 izcīnītas bumbas, kamēr Žužam un Iličam kopā vien 17+6AB. Edgara Vaivada foto