Ziemassvētku koncerts Kluss starojums

14.Decembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēku sirdis ir atvērtas visam labajam un patiesajam. Tas ir pārdomu laiks par paveikto, pārdzīvoto un izjusto, par atbalstu, ko esam saņēmuši no sev tuvajiem cilvēkiem. Tas ir laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku, jo vien, dodot citiem, varam laimi gūt!»

Jau otro gadu Endijas Rezgales sirds aicinājums ir Ziemassvētku laikā iepriecināt klausītājus ar skaistākajām Ziemassvētku dziesmām. Endijas iecere radās pagājušajā gadā par to, ka Ziemassvētku koncertos baznīcās vajadzētu iekļaut arī pašu svarīgāko instrumentu dievnamos – ērģeles. Šogad dziedātāja turpinās aizsākto darbu un īpašo Ziemassvētku noskaņu radīs kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām mūziķēm ērģelnieci Ilonu Birģeli un jauno talantu – obojisti Madaru Brišku, kura koncertā spēlēs gan oboju, gan flautu.

Koncertprogramma Kluss starojums aicina klausītājus gūt dvēselē mieru un izbaudīt Ziemassvētku īpašo noskaņu, klausoties pasaulē dziedātākajos Ziemassvētku korāļos un atpazīstamākajās gan latviešu, gan arī ārzemju komponistu dziesmās. Mākslinieces piedāvā klausītājiem baudīt patieso mūzikas burvību ar tīro un dzidro akustisko skanējumu. «Dziesmas, ko esam izvēlējušās šajā pārdomu laikā, ir ne tikai Ziemassvētku dziesmas, bet arī kā apcere par Kristus dzimšanu, lūgšana un pateicība Radītājam par ikkatru no mums un mūsu mīļo zemi.»

Programmā varēs dzirdēt Ziemassvētku korāļus Es skaistu rozīt' zinu, Pār mazo ciemu ielejā, Eņģeļus mēs dzirdējām, Ērika Ešenvalda Dvēseles dziesmu, Jāņa Lūsēna Mazu brīdi pirms, Riharda Dubras Beate Es, Virgo Maria. Skanēs arī pasaules mūzikas pērles Ādolfa Čārlza Ādamsa Ak, svētā nakts, Endrū Loida Vēbera Pie Jesu, Franča Šūberta Ave Maria, Johannesa Brāmsa Labu nakti, mans bērns, Sezāra Franka Panis Angelicus, Ennio Morikones Gabriela oboja u.c.

Endijai Rezgalei piedalīšanās Ziemassvētku koncertprogrammās ir kļuvusi par gada nogales tradīciju. Viņa ir dziedājusi koncertprogrammās Pieskaries brīnumam, Ar sirdi eņģeļa plaukstā, kā arī pati veidojusi un piedalījusies koncertprogrammā Ziemassvētki cauri gadsimtiem. Daļu savas dzīves Endija aizvadījusi Dienvidāfrikas Republikā, ar savu balsi priecējot tās vietējos iedzīvotājus. Atgriezusies dzimtenē, Endija turpina aktīvi koncertēt, piedaloties dažādos projektos, kā arī strādā par pasniedzēju Latvijas Universitātē.

Ilona Birģele regulāri koncertē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot solo programmas. Viņa sniegusi koncertus visdažādākajās pasaules valstīs, kā arī piedalījusies meistarklasēs un festivālos, cildinot Latviju un jauno komponistu vārdus plašajā pasaulē.

Madara Briška tikko absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un turpina studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, taču daudz sava laika velta obojas spēlei Latvijas Republikas Zemessardzes orķestrī.

Tiksimies koncertā Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā sestdien, 15. decembrī, pl. 16.

Ērģelniece ILONA BIRĢELE (no kreisās), dziedātāja ENDIJA REZGALE un obojiste MADARA BRIŠKA. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru