Vieglatlētika 2015

- 5.Janvāris, 2016

Kopumā aizvadītais gads visveiksmīgākais bijis Valmieras jaunatnes un junioru grupas vieglatlētiem — Latvijas vasaras čempionātos izcīnītas 28 medaļas, bet 13 vieglatlēti pārstāvējuši Latvijas izlasi starpvalstu mačsacīkstēs: U-20 grupā Valērija Bogdanova, Dana Samule, Dāvis Oliņš, Pēteris Krauja; U-18 grupā Kristīne Strazdīte, Kristīne Deruma, Megija Enžela Smirnova; U-16 grupā Edmunds Ivanovs, Ričards Brālēns, Vents Andžejs Lūsis; U-14 grupā Daniela Supe, Sintija Penka, Armands Lūkins. Arī starts izlases sastāvā bijis veiksmīgs — 7 jaunie vieglatlēti ierindojušies godalgotajās vietās.

LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES ČEMPIONE Kristīne Strazdīte. Jura Kalniņa foto

Šie rādītāji ļauj Valmieras BJSS vieglatlētikā uzskatīt par vienu no labākajām sporta skolām Latvijā (2014. gadā ar 31 izcīnīto medaļu un 11 izlašu dalībniekiem bijām otrie valstī aiz Rīgas). Latvijas jaunatnes olimpiādē bijām trešie labākie aiz Rīgas un Liepājas. Par olimpiādes čempioniem kļuva Kristīne Strazdīte un Edmunds Ivanovs. Pateicoties veiksmīgam startam olimpiādē, Kristīne un Edmunds izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas jaunatnes olimpiādē Tbilisi, kur Kristīne izcīnīja 13. vietu lodes grūšanā, bet Edmunds ierindojās 19. vietā tāllēkšanā un 200 m skrējienā. Pasaules jaunatnes čempionāta normatīvu septiņcīņā U-18 grupā izpildīja Kristīne Deruma, taču, tā kā sacensības notika tālajā Kolumbijā, Latvijas Vieglatlētikas savienība finansēja tikai pašu labāko jauno vieglatlētu līdzdalību, jo viena sportista starts izmaksāja gandrīz 3000 eiro. Eiropas U-20 čempionāts notika Zviedrijā, un, lai tur startētu, nedaudz pietrūka Pēterim Kraujam desmitcīņā un Dāvim Oliņam diska mešanā.