Vēlreiz par bebriem

- 6.Novembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šoreiz vairāk par bebriem, kas dzīvo Valmieras ūdeņos. Vai  pilsētā  to joprojām ir daudz? Uzreiz jāteic, ka vismaz šogad to skaits ir samazinājies. Tam par pamatu var būt ļoti zemais līmenis bebru iecienītajās ūdens krātuvēs. Ne jau velti tieši viņiem vajadzīgā ūdens līmeņa uzturēšanai bebri upēs un grāvjos būvē dambjus. Bebrs jau ūdenī neguļ. Vien zem ūdens pa alu ieiet savā mājā, kura sausumā krastā ir izbūvēta kā pamatīga miga.

Lai atbrīvotu ūdens baseinu no bebriem, šķiet, vienkāršākais būtu tos nomedīt. Bet pilsētas teritorijā jebkādas medības ir aizliegtas, tādēļ jādomā par šo dzīvnieku pārvietošanu uz citurieni. Tikai bebrs jau nav mežacūka, kuru ar ēdamo var iemānīt sprostā un tad kaut kur aizvest. Bebrs sprostā ir jāiedzen. Te atkal problēma, kā viņam piekļūt. Var nākties izjaukt migu, bet to darīt ne vienmēr atļauj Ministru kabineta izdotie noteikumi par medībām un dzīvnieku saudzēšanu.

TOMĒR ATRADA. Vairums koku Gaujas krastā lejpus pilsētas tilta ir apjozti ar stiepļu sietu, tomēr bebri divus neaizsargātos ir pamanījuši un nesen svaigi nograuzuši.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru