Vecpuišu parks ir pelnījis atgūt tā nozīmi un vērtību

- 4.Novembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

58% no aptaujātajiem Valmieras iedzīvotājiem 2014. gadā un gandrīz 500 valmierieši 2015. gada iedzīvotāju aptaujā Vecpuišu parka atjaunošanu min kā galveno prioritāti, kam no visām pilsētas apstādījumu un dabas teritorijām ir nepieciešama atjaunošana. Cilvēki norāda, ka parks ir nemīlīgs, neomulīgs, ēnains, mitrs un tajā mīl uzturēties sējas vārnas un cilvēki bez pastāvīgas dzīvesvietas. Izstrādājot Vecpuišu parka atjaunošanas metu, kam šobrīd tiek izstrādāts tehniskais projekts, ir ņemti vērā 2014. gada jūnijā un jūlijā Valmieras iedzīvotāju iesniegtie priekšlikumi par parka attīstību, lai tas kļūtu par visu valmieriešu iecienītu atpūtas vietu — gaišu, ainaviski pievilcīgāku un daudzveidīgu.

«Tuvojoties valsts simtgadei, Valmieras pilsētas pašvaldība vēlas simtgadīgajam Vecpuišu parkam, kam ir neatsverama vēsturiska nozīme Latvijas valsts neatkarības dibināšanā, atjaunot pilsētas centrālā parka nozīmi, vērtību un izskatu,» Vecpuišu parka atjaunošanas motīvus min Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Parka pilnveidošana ir plānota, nevis nocērtot esošos un to vietā iestādot jaunus kokus, bet gan ceļot parka kvalitāti kopumā, līdz ar to ir svarīgi ņemt vērā gan koku ekspertu slēdzienu par katra 191 parkā augošā koka stāvokli, gan visas parka atjaunošanas projektā paredzētās parka pilnveides ieceres.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru