Valmieriešu paraugdemonstrējums Tallinā

18.Janvāris, 2019

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti trešdien Igaunijas galvaspilsētā kārtējā OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas mačā patīkami pārsteidza savus līdzjutējus, vēl ceturto ceturtdaļu sākot ar vadību mačā pret kaimiņvalsts čempionvienību un internacionālās VTB līgas dalībnieci Kalev/Cramo. Mača finišā par 9 punktiem uz tablo gan vairāk izrādījās mājiniekiem, kuriem sastāvā gan Igaunijas izlases vīri, gan labi leģionāri, gan kluba budžets reizes desmit lielāks par mūsējo, taču valmierieši lieku reizi parādīja, ko vērta ir koncentrēšanās uz spēli un pareizi izvēlēta taktika.

Kalev/CramoValmiera Glass/ViA 88:79 (22:22, 22:29, 24:18, 20:10)

Mača sižets izvērsās interesants – tā gaitā bija gan ugunsdzēsības trauksme otrās ceturtdaļas sākumā tūlīt pēc valmieriešu galvenā trenera saņemtās pirmās tehniskās piezīmes, gan Roberta Zeiles izraidīšana no zāles, saņemt otro tehnisko aizrādījumu ceturtās ceturtdaļas startā. Vēl arī vairākas soģu nosvilptas nesportiskās piezīmes abu komandu spēlētājiem.

Mājinieku rindās iztrūka viena no līderiem – 208 cm garā dredaiņa Linča, kamēr viesi spēlēja bez Grīnberga, toties ar kluba otrās komandas basketbolistiem Riekstiņu un 19 gadus veco Aleksi Ābolu sastāvā.

Ņemot vērā talliniešu pārsvaru gan augumā, gan individuālajā meistarībā, valmierieši uzbrukumā īpaši nemeklēja laimi groza apakšā, toties ar labu precizitāti uzbruka no tālienes. Pirmajā puslaikā trejaču precizitāte viesiem bija 50% (8/16), kamēr divpunktu raidījumiem – vien 35%. Pretinieks acīmredzami bija nolēmis uzvaru gūt ar minimālu centību, taču viesi nebūt netaisījās kaut ko dāvināt un pirmo puslaiku pabeidza ar 7 punktu pārsvaru – 51:44. Veiksmīga debija sanāca Ābolam, kurš jau pirmajā iznācienā pamanījās gūt 6 punktus.

Otrā puslaika sākumā ātri divas piezīmes saņēma un ar normu malā aizgāja Liepiņš, iespējams, viņa rezultatīva pienesuma pietrūka tieši spēles finišā. Toties labi turpināja spēlēt valmieriešu līderi, īpaši Kaufmanis, kura caurgājieni brīžiem nokaitināja sedzējus līdz pat nesportiskām piezīmēm... Kaut arī trešajā ceturtdaļā mājinieki, kas bija kļuvuši jūtami aktīvāki, ar Mirkoviča un Joesāra trejačiem uz mirkli pārņēma vadību, viesu vadību arī pēc 30 spēlētām minūtēm nodrošināja Ermansons ar tālmetienu – 69:68.

Pēdējā ceturtdaļā tallinieši ātri pārņēma vadību un aizbēga jau 13 punktu attālumā. Zāli nācās pamest Robertam Zeilem, bet laukumu ar piezīmju normu – Elksnim. Lai paveiktu brīnumu, viesiem pēdējās spēles minūtēs mača galvenajam snaiperim Kaufmanim vienkārši pietrūka konkurētspējīgu palīgu uzbrukumā, taču zaudējums Igaunijas čempioniem viņu laukumā tikai ar 9 punktiem noteikti pieskaitāms pie valmieriešu plusiem sezonas kopvērtējumā.

Mūsējiem punktus guva: Kaufmanis 30+5AB+4RP+3 kļūdas (ef. koef. +35), Ermansons 11+6AB (+14), Ziediņš 10+4AB+3RP+1BM (+12), Elksnis 10+3AB+5 kļūdas (+3), Ābols 6 (+8), Liepiņš 3+4RP (+5), Dubults 3+4AB (+3), Ivanovs 3 (0), Engers 3 (-7). Talliniešiem rezultatīvākie: Kitsings 17+7AB (+25), Mirkovičs 17+3AB+6RP (+21), Joesārs 16+5AB+2PB (+16). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:33%, trīspunkti 30%:38%, sodi 85%:88%, AB 43:32, RP 16:13, PB 10:4, BM 2:2, kļūdas 14:16, komandu ef. koef. summas 107:74. Interesanti, ka abu komandu rezervistu pienesums trešdien bija vienāds – pa 23 punktiem.

Ar bilanci 5-12 mūsu basketbolisti starpvalstu līgas čempionāta tabulā joprojām 11. vietā. Priekšā AVIS UTILITUS Rapla ar 7 uzvarām un 9 zaudējumiem, bet pakausī elpo LU studenti un liepājnieki (4-11). Nākamā spēle mūsējiem savā laukumā un ļoti svarīga – ar tabulas kaimiņiem LU studentiem 23. janvārī. Par uzvaru!

ATKAL PA SEJU! Jānis Kaufmanis (Nr.5), kurš Igaunijas čempionu grozā trešdien salādēja lielmeistara normu – 30 punktus, rāda kolēģiem Edmundam Elksnim (Nr.3) un Reinim Ermansonam (Nr.23), ka atkal caurgājienā dabūjis izjust pretinieku maigās rociņas... Kurš pie vainas šoreiz – Arnets Moltrī (Nr.23) vai Branko Mirkovičs (Nr.17)? Sīma Semiskāra foto