Valmieriešiem neveiksme vēju pilsētā

- 25.Septembris, 2014

Valmieras hokeja klubs savā otrajā sezonas spēlē viesos ar 3:6 atzina Liepājas jauno hokejistu pārākumu.

Valmieras hokejisti Liepājā ieradās mazliet vēlāk, nekā sākotnēji plānots, un tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc hokejisti nerādīja savu labāko spēli no mača pirmajām minūtēm. Uz spēli pret liepājniekiem bija nokomplektētas trīs maiņas — divas veidoja pieredzējušie hokejisti, trešais bija jauno spēlētāju piecnieks. Šī tikšanās bija nozīmīga arī diviem bijušajiem Valmieras hokejistiem, kuri šosezon pārstāv Liepājas komandu, — aizvadītās sezonas valmieriešu līderis Konstantīns Ļubobratecs guva 4 rezultativitātes punktus, savukārt masīvais aizsargs Emīls Kājiņš pret savu bijušo komandu atdeva vienu piespēli un nopelnīja 8 soda minūtes. Valmieras komandas vārtus sargāja Dāvis Dakša, kam šī ir otrā sezona Valmieras hokeja klubā. Spēles 3. minūtē mūsu hokejistiem bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr hokejisti pārcentās, un uz divām minūtēm tika noraidīts valmieriešu līderis Matīss Megnis. Perioda 6. minūtē pēc metiena no vārtu priekšas rezultātu atklāja Liepājas komandas aizsargs Artūrs Ozols, taču ilgi nebija jāgaida, kad no iemetiena apļa ar spēcīgu raidījumu vārtu augšējā stūrī Valmieras komandas labā vārtus guva Kristaps Bīnerts. Nākamo 11 minūšu laikā mājinieki iemeta trīs bezatbildes vārtus un pirmo trešdaļu noslēdza savā labā ar rezultātu 4:1. Uz otro periodu Valmieras komanda iznāca daudz gatavāka un noskaņojusies. Perioda 4. minūtē ar rupjību izcēlās gan Toms Sproģis, gan Liepājas hokejists, par ko tiesnesis spēlētājus sodīja ar abpusēju noraidījumu. Spēles 29. minūtē (vairākumā) pēc Toma Menča metiena atlēkušo ripu Liepājas vārtos raidīja Matīss Megnis, panākot 2:4. Pēcāk divas reizes valmieriešiem bija iespēja spēlēt vairākumā, bet vārti netika gūti. Toties Liepājas hokejisti savu iespēju vairākumā izmantoja, kad perioda 18. minūtē guva piektos vārtus. Pusminūti pirms perioda beigām otro reizi spēlē uz Dāvja Dakšas vārtiem tika nozīmēts soda metiens. Šajā duelī pārāks bija Valmieras komandas vārtsargs. Otrā trešdaļa noslēdzās ar Liepājas komandas pārsvaru — 5:2.