Valmierieši atstāj bez ieskaites LU studentus

25.Janvāris, 2019

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti kārtējā OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionātā guva sesto panākumu, savā laukumā nekādus variantus neatstājot  tuvākajiem konkurentiem tabulā – LU komandai. Faktiski uzvarai bija divu uzvaru vērtība, jo tika atspēlēts pirmā savstarpējā mača 9 punktu deficīts, panākot pozitīvu bilanci divu spēļu summā. Tas mūsējiem var ļoti noderēt cīņā par Latvijas čempionāta play off sešnieku.

Valmiera Glass/ViA – LU 87:63 (23:19, 31:14, 17:18, 16:12)

Mača likme bija augsta, valmieriešiem vajadzēja uzvaru ar vismaz 10 punktu pārsvaru. Mājinieki bija maksimāli mobilizējušies uzdevuma izpildei, bet viesi izskatījās nedaudz pārdeguši... Sākuši spēli no rīdzinieku līdera Jaunzema gūta groza un garām aizmesta sodiņa un mājinieku komandas kapteiņa Ziediņa 3 piezīmēm jau pirmajās 4 minūtēs, valmierieši vairāk ne reizi ciemiņus vadībā nepalaida! Ar čaklu spēli aizsardzībā tika krietni vien traucētas LU otra līdera un komandas galvenā motora Birkāna aktivitātes uzbrukumu veidošanā, viņam pašam, nesen Igaunijā mačā sametušam 31 punktu, VOC halles grozi abos laukuma galos faktiski neņēma pretī gandrīz nevienu metienu (no spēles 2/9, sodi 1/5). Toties mājinieki spēlēja rezultatīvi, kārtējo reizi galvenā punktu guvēja lomu uzņemoties līgas otrajam rezultatīvākajam vīram Kaufmanim. Divus trejačus pirmajā ceturtdaļā trāpīja arī Elksnis, un tikai Jaunzema tālmetiens – vienīgais LU pirmajā puslaikā – neļāva mājiniekiem pēc 10 minūtēm būt priekšā vairāk par 4 punktiem – 23:19.

Otrā ceturtdaļa ciemiņiem izvērtās par īstu murgu – valmieriešu uzbrukums strādāja daudzveidīgi un ar pilnu jaudu, kad ap 16. minūti pēc kārtas trejačus trāpīja Kohanovs, Grīnbergs un Elksnis, no 39:28 bija panākts jau 20 punktu pārsvars – 48:28! Otrajās 10 minūtēs mājinieki viesus atstāja jaņos, gūstot 31 punktu pret LU vien 14. Rīdziniekiem no soda līnijas grozā tikai 4 metieni no 15.

Otrajā puslaikā mājiniekiem kritās rezultativitāte, bija pāris reizes, kad rīdzinieki mēģināja pietuvoties, izmantojot nelielas bedrītes valmieriešu sniegumā. Abos gadījumos kolēģus atmodināja Engers – vispirms ar 3+1 gājienu pārtraucot viesu ofensīvu trešās ceturtdaļas finišā un atjaunojot 20 punktu starpību (71:51), pēc tam trejaci trāpot arī 34. minūtē, tas deva mājiniekiem komfortablu 18 punktu vadību (74:56). Viesiem Birkāns tā arī neatvērās, tāpēc iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās LU snaiperi Feikners un Šnipke, kamēr Jaunzemam viduvēja spēle – tikai 16 punkti un ceturtās ceturtdaļas vidū piezīmju norma. Ar saviem firmas tālmetieniem viesus šokēja un līdzjutējus uzkurināja arī mača rezultatīvākais vīrs Kaufmanis, ar ļoti tālu trejaci fiksējot LU komandas sagrāvi Valmierā – 87:63!

Punktus mūsējiem guva: Kaufmanis 30+7AB+4RP+3 kļūdas (ef. koef. +38), Grīnbergs 11+4AB (+13), Elksnis 11+5RP+2PB+5 kļūdas (+4), Ziediņš 9+2BM (+8), Liepiņš 7+10AB+5RP+2PB+1BM (+26), Engers 7+7AB (+10), Kohanovs 6+3RP+1BM+3 kļūdas (+4), Dubults 4+3AB (+6), Ābols 2 (0). LU rezultatīvākie: Jaunzems 16+3AB+2PB (+17), Feikners 15+4AB+3 kļūdas (+17), Šnipke 10 (+6). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:52%, trīspunkti 48%:18%, sodi 84%:48%, AB 39:33, RP 21:10, PB 9:7, BM 4:3, kļūdas 14:13, komandu ef. koef. summas 111:64!

Ar 18 spēlēs izcīnītām 6 uzvarām valmierieši atgriezušies 11. vietā turnīra tabulā, par uzvaru apsteidzot LU (5-12) un par divām – Valkas interprojektu un liepājniekus (pa 4-12). Par vienu uzvaru vairāk nekā mūsējiem – taču 17 spēlēs – Raplas komandai, par 3 uzvarām (9-9) vairāk tabulas sestajai komandai Tallinas Kalev/TLU, kas Valmierā viesosies svētdien. Par septīto uzvaru!