Valmierieši apspēlē Pērnavas interbrigādi!

15.Janvāris, 2019

Sestdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti turpināja pēc gadumijas Jēkabpilī uzņemto tempu, OlyBET Latvijas – Igaunijas čempionāta otrā apļa mačā savā laukumā ļoti līdzīgā spēlē galotnē apspēlējot turnīra tabulā ar divreiz lielāku uzvaru skaitu esošos viesus no Pērnavas.

Valmiera Glass/ViAPērnava 77:75 (17:14, 24:25, 24:15, 12:21)

Ciemiņi bija ieradušies Valmierā pēc devītās uzvaras, par to bija pārliecināts arī kupls igauņu līdzjutēju pulciņš. Mājinieku uzdevums vispirms bija tikt galā ar abiem galvenajiem viesu punktu guvējiem – amerikāņu leģionāriem Veidu-Četmenu un Riversu, trešais ārzemnieks Pērnavas komandā – grieķis Tozioss – vairāk bija balastam.

Mājinieki ātri aizskrien līdz 9:2, pie reizes viesu starta piecnieka vīram Nitam pusotrā minūtē sagādājot 3 piezīmes, taču tad uzbrukums apstājas... 8. minūtē Suts ar 2/2 jau izvirza vadībā viesus, tomēr Kaufmanis un Liepiņš ar trejačiem atkaro vadību, bet ceturtdaļu ar 2/2 pabeidz Dubults – 17:14. Viesiem uzbrukumā dominē abi šokolādes puikas, igauņi cenšas turēt līdzi.

Otrās ceturtdaļas startā ar Engera un Elkšņa pūlēm jau plus 8 pie 22:14, taču ciemiņi ātri vien visu atspēlē, un līdz pat lielajam pārtraukumam turpinās šūpoles, rezultātam mainoties uz vienu un otru pusi. Grūti apturēt Riversu, jau 4 piezīmes Ziediņam, tomēr puslaiku ar trejaci izglābj Elksnis – cerīgs 41:39.

Trešā ceturtdaļa paiet mājinieku zīmē, 24. minūtē panākts lielākais – 12 punkti – pārsvars mačā pie 55:43. Pirms tam pēc tā paša Elkšņa gūta groza pie 51:43 Veids-Čepmens nesportiski sagrēkojis pret Engeru, kurš mirkli pirms tam saņēmis 5. piezīmi. Situāciju perfekti izmanto mājinieki, pēc Grīnberga 2/2 gūstot vēl arī grozu (Elksnis) no spēles. Tuvāk par 7 punktiem šajā spēles nogrieznī ciemiņi netiek laisti, un 30 minūtēm punktu ar trejaci liek Liepiņš – plus 11 un 65:54!

Viesi vēl nedomā padoties, ar Kirvesa un Riversa pūlēm samazinot deficītu līdz 2 punktiem – 68:70. Pēc mājinieku apspriedes Liepiņš ar 2/2 panāk 4 punktu pārsvaru (72:68), taču tad seko četri tukšie uzbrukumi, un 90 sekundes pirms pamatlaika beigām Riverss jau izvirza vadībā viesus – 73:72. Kirvesam 4. piezīme, taču Ziediņš tikai izlīdzina rēķinu – 73:73. Riverss netrāpa trejaci, toties Ziediņš ir precīzs – 75:73. Atbild Kirvess – 75:75, jāspēlē vēl 43 sekundes... Elksnis netrāpa, ar to pašu atbild Veids-Čepmens, bet bumbu izcīna Kaufmanis, pret kuru sodu uzsit Riverss. Kauča realizē 2/2, atstājot viesiem 9,7 sekundes atbildei. Pērnavieši apspriežas, taču mājinieki sagatavojuši pamatīgus slazdus aizsardzībā, tāpēc Suta trejacis jau sanāk no bezcerīgo kategorijas, un Valmierā visi var gavilēt par piekto uzvaru čempionātā – 77:75!

Mūsējiem punktus guva: Kaufmanis 23+5AB+3RP (ef. koef. +22), Elksnis 17+7AB (+12), Liepiņš 10+5AB+2PB (+15), Ziediņš 9+4AB+1BM (+18), Engers 6+3PB (+7), Grīnbergs 6 (+6), Dubults 4+6AB (+7), Ermansons 2 (+1). Viesiem rezultatīvākie: Kirvess 19+8AB+1BM (+25), Riverss 19+7AB+3RP (+20). Pārējā komandu statistika: divpunkti 40%:53%, trīspunkti 40%:34%, sodi 80%:90%, AB 35:36, RP 11:18, PB 6:3, BM 1:2, kļūdas 6:9, komandu ef. koef. summas 93:85.

Ar bilanci 5-11 valmierieši pacēlušies uz 11. vietu turnīra tabulā, aiz mūsējiem LU studenti (4-11), liepājnieki (4-11), interprojekts Valka-Valga (3-12) un jēkabpilieši (0-15). Priekšā mūsējiem AVIS UTILITAS Rapla (7-9) ar Jonātu sastāvā. Nākamo spēli 16. janvārī izbraukumā Tallinā laikam tomēr nāktos uzskatīt vien par labu treniņu pret lieliski nokomplektētu vienību, jo Igaunijas čempioni Kalev/Cramo (13-2) tomēr ir komanda no pavisam cita plaukta. Par labu spēli Tallinā!

TĀ IR UZVARA! Valmieras basketbolisti pēc uzvaras pār Pērnavu līksmo ģērbtuvēs. Edgara Vaivada foto