Valmieras 5. vidusskolā apgūs tekvondo

- 23.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien Valmieras 5. vidusskolā, piedaloties Korejas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā vadītājam Songdžinam Hanam, Valmieras pilsētas pašvaldības amatpersonām, kā arī Latvijas Tekvondo federācijas pārstāvjiem, norisinājās projekta «Tekvondo Valmierā» atklāšanas pasākums.

Projekts, kuru realizē Korejas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā sadarbībā ar Valmieras 5. vidusskolu, Valmieras pilsētas pašvaldību, Latvijas Tekvondo federāciju un Korejas Tekvondo veicināšanas fondu, paredz, ka no 2019./2020. mācību gada Valmieras 5. vidusskolā 2. un 10. klašu skolēniem oficiālajā mācību programmā tiks iekļauta tekvondo apmācība. Tādējādi tā kļūs par pirmo skolu Latvijā, kas realizē šāda veida apmācību kā daļu no mācību programmas.

«Pērn, kad es pirmo reizi apmeklēju Valmieru, biju patiesi iespaidots par to, cik skaista, progresīva un uz nākotni orientēta ir šī pilsēta. Un kopš brīža, kad tiek šķērsota pilsētas robeža, uzreiz var saprast, ka sports valmieriešu sirdīs ieņem īpašu vietu. Es lieliski saprotu, kāpēc,» uzrunājot klātesošos, atklāšanas pasākumā teica Songdžins Hans. «Šī ir olimpiešu kalve; pilsēta ar lieliskām sporta tradīcijām. Taču diemžēl ne Valmierā, nedz citviet reģionā bērniem un jauniešiem nav iespējams apgūt un nodarboties ar korejiešu cīņas mākslas veidu tekvondo. Esmu pateicīgs, ka gadu pēc manas iepriekšējās vizītes es varu atgriezties šajā brīnišķīgajā pilsētā, lai paziņotu, ka, sākot no šā gada septembra, viss mainīsies, jo Valmieras 5. vidusskola kļūs par pirmo skolu Latvijā, kur tekvondo varēs apgūt kā daļu no vispārizglītojošās mācību programmas. Es ceru, ka skolēniem šķitīs saistoša iespēja Valmierā nodarboties ar tekvondo, jo tas ne tikai palīdz attīstīt vispārējo fizisko sagatavotību un apgūt harmonisku un kontrolētu ķermeņa spēju izmantošanu ar prātu un apdomu, bet arī pavērs jums logu uz manu dzimteni – Koreju, ļaujot labāk iepazīt tās aizraujošo kultūru un valodu. Es aicinu jūs izmantot šo iespēju, tādējādi palīdzot tuvināt Koreju un Latviju tuvāk vienu otrai.»

Gandarīta par jaunām vēsmām savā skolā bija arī tās direktore Rudīte Markus: «Man ir patiess prieks, ka pirms kāda laika Korejas vēstniecības pārstāvji Latvijā piedāvāja mūsu skolai iesaistīties tekvondo popularizēšanas projektā Valmierā. Projektā, kas ir jauns izaicinājums kā skolēniem, tā skolotājiem. Ar šo jauno informāciju es devos pie vietniekiem izglītības jomā, sporta skolotājiem, un viņu pozitīvā reakcija bija apliecinājums tam, ka Valmieras 5. vidusskola ir gatava, sākot ar jauno mācību gadu, sporta stundas dažādot, pilnveidot un daudzveidot, ieviešot tekvondo – korejiešu cīņas paņēmienus sporta stundās. Diskusiju rezultātā mēs visi vienojāmies, ka oficiālajās stundās tā tiks iekļauta 2.a un 2.b klasei – pa vienai stundai nedēļā, 10.a klasei tās būs divas stundas nedēļā. Domājot par to, ka skolā būs arī citi jaunieši, kuriem būs vēlme un interese nodarboties ar šo sporta veidu, mēs arī piedāvāsim kā interešu izglītības pulciņu profesionālu, sertificētu tekvondo treneru vadībā. Jau tagad ar nepacietību gaidām jaunā mācību gada sākumu.»

Uzziņai: tekvondo ir austrumu cīņas mākslas veids, kas radies un attīstījies Korejā. Līdzīgi kā citos austrumu cīņas sporta veidos, arī tekvondo mērķis ir veicināt ķermeņa un gara izaugsmi, sistemātiski un mērķtiecīgi pilnveidojot sportista fiziskās spējas, vienlaikus nodrošinot ķermeņa un prāta harmonisku darbību un paškontroli. Kopš 2000. gada tekvondo ir iekļauts oficiālajā olimpisko spēļu programmā.

LATVIJAS TEKVONDO FEDERĀCIJAS sportistu paraugdemonstrējumi projekta atklāšanas pasākumā Valmieras 5. vidusskolas aktu zālē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru