Valmiera tiek ierauta Liepājas virpulī

- 1.Augusts, 2018

SynotTip futbola Virslīgas 16. kārtas spēlē VALMIERA GLASS VIA svētdien Liepājā, spēles gaitā būdama pat vairākumā, neatrada nekādu argumentu, lai sekmīgi cīnītos ar mājinieci FK Liepāja/Mogo, rezultātā piedzīvots 14. zaudējums sezonā — 2:6 (1:4).

Negaidīti liepājniekiem, jau spēles 2. minūtē veicot lielisku slalomu starp trim aizsargiem un izdarot precīzu sitienu vārtu tuvējā stūrī, ar vārtu guvumu atzīmējās Alvis Jaunzems — 0:1. Paraustīti aiz ūsām, laukuma saimnieki sāka šturmēt arī Elvja Arnava sargātos vārtus. Visai ātri viņiem arī izdevās atspēlēties, spēles 11. minūtē sev netipiski nesekmīgi soda laukumā nospēlējot Oskaram Madim Miķelsonam, bumba nonāca pie Ģirta Karlsona, tas piespēlēja senegālietim Keitā, kurš ar spēcīgu sitienu rikošetā no Miķelsona adresēja bumbu vārtu tīklā — 1:1. Liepāja turpināja savu ofensīvu — spēles 19. minūtē Jānis Ikaunieks ar teicamu piespēli sameklēja Vladimiru Kamešu, kurš nepaskopojās un uzdāvināja vārtu guvumu Karlsonam — 1:2. No šī brīža bija acīmredzami, ka laukumā spēkojas atšķirīga līmeņa komandas, arī arvien vairāk par sevi liek manīt mūsu futbolistu nogurums — lielākajam vairākumam šādas slodzes nākas piedzīvot pirmo reizi mūžā. Kur nogurums, tur kļūdas. Arī trešie vārti burtiski tika uzdāvināti — 31. minūtē laukuma vidū ar bumbu pārspēlējās labā flanga spēlētāji Ulvis Bērziņš ar Robertu Raineru Cipi, to zaudējot, ātrā pretuzbrukumā ar sešiem mūsējiem (+Arnavu) izrēķinājās Kamešs ar Ikaunieku, kur pēdējais elegantā veidā arī guva vārtus — 1:3. Pēc šī pavērsiena valmieriešu treneris Nikolajs Trubačovs veica maiņu, no laukuma noņemot kapteini Mārci Ērgli, viņa vietā sūtot aizsargu Elmāru Sietinsonu. Tas gan neko būtisku nemainīja — Liepājas vēji turpināja plosīties mūsu laukuma pusē — burtiski pirms paša puslaika pārtraukumā atkal pretuzbrukumā nostrādāja Kameša un Ikaunieka saikne, Jānim gūstot savus otros vārtus — 1:4.

Pēc pārtraukuma Trubačovs veica vēl divas spēlētāju maiņas — laukumā nemanāmā Vagančuka vietā nāca zviedrs Rikardo Grejs — pēc skaita sestais leģionārs līdzšinējā sezonā, bet līdz šim visas sezonas spēles no zvana līdz zvanam spēlējošā Miķelsona vietā Jānis Mariss Taulavičus.

Komfortablā vadībā esošie Tamaza Pertijas padotie, spēlei atsākoties, nebija savos uzdevumu augstumos, ļaujot valmieriešiem īsā laika posmā dzelt divreiz — vispirms pēc paša nopelnīta soda sitiena, kuru soda laukumā raidīja Valts Jaunzems un kur labi pacīnījās Elmārs Sietinsons ar Niku Savaļnieku, bumbu no tuvas distances liepājnieku vārtos ieblieza jaunpienācējs Grejs, bet mirkli vēlāk ar Ulvja Bērziņa neatlaidību tika panākts arī vairākums — par tīšu uzkāpšanu no laukuma tika noraidīts Kamešs. Diemžēl kārtējo vairākumu (tāds bija arī pēdējā spēlē ar Jelgavu) mūsējie neprata (nespēja?!) izmantot — 33 minūtes pagāja pilnīgā liepājnieku kontrolē. Minūtēm ritot, Trubačova vīri lielākoties izmisīgi aizsargājās (to pašaizliedzīgi darīja arī Savaļnieks), kamēr pretinieki, veicot sev atvēlētās maiņas, iniciatīvu tikai audzēja. Un nav brīnums, ka tieši viņi vēl divas reizes guva vārtus — un abas reizes pieredzējušais Karlsons, pēdējos no vārtiem līdz ar tiesneša Naļivaiko pēdējo šīs spēles svilpienu.

Gatis Kalniņš pēc spēles: «Negaidīti labi iesākām, līdz paši sākām pieļaut muļķīgas kļūdas, kuras ķēdes reakcijā noveda pie ielaistiem vārtiem. Šādai komandai, kāda ir Liepāja, kur ir uzbrūkoši spēlētāji, nevar sniegt šādas dāvanas. Arī otro puslaiku iesākām labi, likās, ka varam atgriezties spēlē, plus vēl ieguvām vairākumu. Diemžēl ļoti neveiksmīgi jau otro spēli sezonā aizvadījām ar viena cilvēka pārsvaru — spēle pilnībā pajuka, sākām spēlēt sliktāk, nekā tas bija vienādos sastāvos. Diemžēl ielaidām vēl arī spēles izskaņā, kas rezultātu padarīja jau nepatīkamu — graujošu.»

Tamazs Pertija (šī viņam bija pēdējā spēle pie Liepājas komandas stūres): «Spēlējām skaisti, kombinējām, iesitām vārtus dažādām gaumēm. Priecē tas, ka spējām savākties pret komandu, kas būtībā ir zemāka līmeņa. Bija mirkļi, kad Valmiera pārņēma iniciatīvu — mums iekoda. Paliekot mazākumā, nepanikojām, pārkārtojāmies — nostiprinājām centru. Domāju, līdzjutēji varēja būt apmierināti ar mūsu sniegumu.»

Virslīgas batāliju lejasgalā, kas skar vairāk mūs, nupat aizvadīta vēl viena nervus kutinoša spēle. Spartaks Jūrmala savā laukumā spēles gaitā atradās iedzinējos ar 1:3 pret mettiešiem, bet brīnumainā kārtā spēja izraut uzvaru — trīs vārti pēdējās 13 minūtēs. Paldies viņiem par to.

Nākamā turnīra spēle mūsu futbolistiem paredzēta 12. augustā pl. 17 Vidzemes Olimpiskajā centrā pret Spartaks Jūrmala. Bet Latvijas kausa izcīņā ar RFS mūsējie arī VOC tiksies jau šosestdien pl. 18.

Tikmēr dublieru čempionātā mūsu futbolisti tikuši pie otrās uzvaras, pirmdien limbažniekā uzvarot liepājniekus ar 3:1 (Nazarovs 67’, 77’, Lūsiņš 83’).

FK Liepāja/Mogo VALMIERA GLASS VIA 6:2 (4:1)

Vārti: Keita 11’, Karlsons 19’, 79’, 90’+3, J. Ikaunieks 31’, 45’+1 — A. Jaunzems 2’, Grejs 54’

Brīdinājumi: Hmizs 30’, Gejs 53’— Bankavs 51’, Bērziņš 76’

Noraidījumi: Kamešs 57’

Sastāvi: Beglarjans (v), Strumija (81’ Krautmanis), Ivanovs (k), Kamešs, Toress (67’ Kozlovs), Hmizs (60’ Teidi), J. Ikaunieks, Gejs, Keita, Jurkovskis, Karlsons — Arnavs (v), Bakmazs, Bankavs, Cipe, Miķelsons (46’ Taulavičus), Bērziņš, Vagančuks (46’ Grejs), V. Jaunzems, A. Jaunzems, Savaļnieks, Ērglis (k) (34’ Sietinsons).

Spēles tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko

UZ CEĻIEM. Pēc kārtējā saņemtā sitiena Elvim Arnavam (attēlā) ar komandas biedriem ir jāspēj piecelties un turpināt iesākto, ticot saviem spēkiem ceļā pēc pirmās uzvaras. Mārtiņa Sīļa foto