Valmiera pabaida līderus

- 21.Augusts, 2018

SynotTip futbola Virslīgas 18. kārtas spēlē VALMIERA GLASS VIA atkal pretī stājās turnīra līderi — RFS. Abas Valmierā tikās arī Latvijas kausa izcīņas 3. posmā 4. augustā, kad uzvaru ar 3:0 svinēja viesi. Svētdien šis duelis izvērtās krietni spraigāks par kausa spēli — RFS būdami vadībā ar 3:0, otrajā puslaikā pamanījās ielaist divus vārtus — noslēgumā gan iesitot vēl vienus spēles pēdējās minūtēs, tādējādi svinot nepārliecinošu uzvaru pār turnīra pastarīti ar 4:2.

Pirmo reizi sezonā valmieriešu sastāvā laukumā vienlaikus atradās četri leģionāri, bez jau Virslīgā spēlējušajiem aizsarga Antes Bakmaza un uzbrucēja Rikardo Greja debiju turnīrā piedzīvoja arī holandietis flanga uzbrucējs Rašids Brauns un kreisās malas aizsargs zviedrs Kamrons Ngesē.

Treneris Nikolajs Trubačovs šoreiz atpūtu bija devis diviem no visvairāk minūšu šajā Virslīgas sezonā aizvadījušajiem komandas spēlētājiem — aizsargiem Robertam Raineram Cipem (1239 min.)  un Madim Oskaram Miķelsonam (1395 min.), trešais rekordists — Artūrs Bankavs (1310 min.) šoreiz palika malā diskvalifikācijas dēļ (dzelteno kartīšu limits).

Izvēlētais vienpadsmitnieks ar Gati Kalniņu centra aizsarga pozīcijā uzsākot spēli, izskatījās kaujinieciski noskaņots, tiesa, visa pirmā puslaika garumā tā arī neko izveidot nespēja, jo pretinieks vienkārši to neļāva — tik ļoti nospiedošs pārsvars bija lietuviešu speciālista Valda Dambrauska padotajiem, ka valmieriešu smailes uzbrucējs Grejs bumbai 45 minūtēs pieskārās vien pāris reizes. Arī no plānotās brāļu Savaļnieku stičkas sanāca vien tāds čiks, jo Niks rāvās labajā flangā, bet jaunākais no diviem, Roberts, laukuma pretējā pusē.

Rezultāts pēc pirmā puslaika — vairāk nekā likumsakarīgs, un varēja būt vēl lielāks. Melnā diena vārtos šoreiz sanāca Markam Bogdanovam, kurš pirmo un otro vārtu guvumā cieta neveiksmīgus mēģinājumus apturēt bumbu, kas noveda pie neplānotām dāvanām viesu uzbrucējiem.

Sākoties otrajam puslaikam RFS turpināja ofensīvu, kas spēles 54. minūtē noslēdzās ar teatrālu brazīlieša Ribeiro kritienu Bogdanova soda laukumā (TV atkārtojumā ļoti labi redzama epizode) — šo viesu uzbrucēja mākslas darbu spēles tiesnesis Dmitrijs Naļivaiko novērtēja ar 11 metru soda sitienu. Šo pienākumu izpildīt mirkli vēlāk nu nekādi nespēja sadalīt ukrainis Marusičs ar Vačebiradzi, līdz iejaucās Dambrausks, uz ko karstasinīgais gruzīns reaģēja ar labi sadzirdamu veltījumu suņu mātei, protams, krievu valodā. Marusičs sita nekļūdīgi — 0:3.

Pēc šīs epizodes kā no Gaujas dzīlēm pēkšņi cēlās laukuma saimnieki, sašutuši par netaisnīgo tiesāšanu (Naļivaiko šo spēli tika izlaidis pilnīgi no savām rokām, svilpodams gan vietā, gan nevietā — par sliktu abām komandām) metās iekarot Ikstena vārtus. Pirmos vārtus izdevās gūt pēc eleganta stūra sitiena, kuru izpildīja Artūrs Pallo, ar papēdi pielaboja Grejs, bet punktu ar sitienu tieši zem vārtu pārliktņa pielika Kalniņš, tādējādi gūstot savus pirmos vārtus šajā sezonā. Turpinājumā jau laukumā mākslīgā zālīte aktīvi tika mīņāta abās laukuma pusēs — lieliski spēlē iegāja Brauns, kurš ik pa laikam terorizēja viesu aizsardzību, atdzīvojās arī Grejs ar Alvi Jaunzemu. Un tieši šīs trijotnes sadarbībā spēles 71. minūtē dzima mūsu komandas otrie vārti — Grejs piespēlējot Braunam, Brauns atmetot Jaunzemam, kurš negaidot ar pirmo pieskārienu no metriem 18 bumbu sita Ikstenam neaizsniedzamā trajektorijā — pa zemi kreisajā vārtu stūrī — 2:3. Nu tik būs — Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā gaisā virmoja vēl nebijusi gaisotne. RFS pēkšņi sajuta papēžus svilstam, bet Trubačova vīri tik ļoti vajadzīgo pārliecību. Sākoties spēles izšķirošajam nogrieznim, arvien vairāk spēlē iesaistījās arī Naļivaiko — divu minūšu laikā parādot pa plāksterim Kristeram un Alvim tā vietā, lai vienkārši iedotu sodu. Kronis un pat punkts visam bija galvenā spēles varoņa (reti apspriežu tiesnešu lēmumus, bet šajā spēlē tam bija pamats — lai tiesnešu kolēģija caurskata šo spēli) Naļivaiko lēmums spēles 87. minūtē parādot otro dzelteno Kristeram, kurš skaistā izklupienā tīri nospēlēja bumbā. Pēc šī noraidījuma izdzisa pēdējās cerības uz atspēlēšanos. Vēl vairāk jau pieliktajā spēles laikā vēlreiz ne pārāk pārliecinoši nospēlēja Bogdanovs (arī visa aizsardzība!), un Artis Jaudzems viegli ieripināja bumbu vārtos, uzstādot šīs spēles gala rezultātu — 2:4.

Valds Dambrausks pēc spēles: «Šodien redzējām divas RFS sejas — vienu pirmajā puslaikā, kad spēlējām pat ļoti labi un nepelnīti neguvām vairāk par diviem vārtiem, un otru otrajā pēc trešajiem gūtajiem vārtiem, kura nevienam no mums klubā nepatika — atslābinājāmies, bija haoss, un tikai loģiski, ka Valmiera mūs par to sodīja. Esmu priecīgs, ka spējām aizvest trīs punktus uz mājām. Mums ļoti jāmācās no šādām spēlēm, no šādām situācijām, kādās nonākam, un es ceru, ka mēs šo nesmuko seju vairs nerādīsim.»

Gatis Kalniņš: «Paldies visiem skatītājiem, kuri šodien bija atnākuši — bija lieliska atmosfēra. Parādījām labu spēli, bet par nožēlu par to punktus nedod. Bija daudz pozitīvu momentu — bija raksturs, cīņasspars, nesalūzām pie ielaistajiem vārtiem. Spēlētāji bija noskaņojušies, arī tie, kas nāca uz maiņu, vēlējās sevi parādīt, atdot sevi visu. Diemžēl šodien ar to bija par maz, kaut gan uzskatu, ka mēs bijām pelnījuši kaut ko vairāk. Ja izdotos iesist trešos vārtus un nospēlēt neizšķirti, tad tas būtu tikai godīgi. RFS arī pret mums izlika absolūti spēcīgāko sastāvu, un tas parāda, ka esam izkarojuši cieņu pret sevi — komandas nebrauc uz šejieni, lai liktu otros sastāvus. Esam jauna komanda, katra pieredze, vai tā ir pozitīva vai ne, ir jākrāj. Sezonas laikā varam novērot, ka, sevišķi jaunie spēlētāji ir ļoti progresējuši un mēs kā kolektīvs kļūstam vēl spēcīgāks. Arī jaunie leģionāri komandā ir iejutušies ļoti labi salīdzinājumā ar iepriekšējiem, ar kuriem bija problēmas tīri cilvēcisko īpašību dēļ. Treniņos ir ļoti pozitīva, profesionāla gaisotne, un arī pirms spēlēm nu mums ir jālauza galva, kuri no spēlētājiem iekļūs pieteikto 18 vidū.»

Jau šosestdien pl. 19 Rīgā, NSB Daugavas stadionā, mūsu futbolistiem priekšā, iespējams, sezonas nozīmīgākā spēle ar tiešajiem konkurentiem par nepalikšanu pēdējā vietā — FK Metta/Latvijas Universitāte, kuri nupat visai pārsteidzoši viesos uzvarēja Liepāju, tādējādi atraujoties no Valmieras jau par pieciem punktiem (mums gan viena spēle — ar Jūrmalu, vēl rezervē).

VALMIERA GLASS VIA — RFS 2:4 (0:2)

Vārti: Kalniņš 56’, A. Jaunzems 71’ — Marusičs 21, 54’ (no 11 m.s.s.), Ribeiro 40’, Jaudzems 90’+2

Brīdinājumi: Pallo 16’, N. Savaļnieks 31’, A. Jaunzems 78’, Lūsiņš 80’+87’ — Isajevs 39’, Vačiberadze 50’, Marusičs 57’

Noraidījumi: Lūsiņš 87’

Sastāvi: Bogdanovs (v), Bakmazs, Ngesē, Sietinsons, Kalniņš, Bērziņš (57’ Lūsiņš), V. Jaunzems, A. Jaunzems, Ērglis (k), Grejs, N. Savaļnieks (46’ Brauns) — Ikstens (v), Sandokadze, Kļuškins, Šergelašvilli, Dubra (k) (46’ Vačiberadze), Ribeiro (64’ Sikarulidze), Fertovs, R. Savaļnieks, Isajevs, Solovjovs (68’ Jaudzems), Marusičs.

Spēles tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko

KAUJINIECISKUMA spēlē pret RFS valmieriešiem netrūka — attēlā gruzīnu Beku Vačiberadzi gatavs apēst Mārcis Ērglis; ja ne viņš, tad otrā piegājienā Gatis Kalniņš.