Top jaunā šķeldas katlumāja

- 12.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvakar priekšpusdienā Valmierā neliela svinīga ceremonija notika šķeldas katlumājas jaunbūvē Ķieģeļu ielā – galvenā korpusa pamatos tika iemūrēta tradicionālā kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Vienlaikus tā bija šīs katlumājas būvniecības pirmā posma oficiālā atklāšana. Var īpaši justies visi tie, kuri pieminēti 10. septembra Liesmā, jo laikraksta eksemplārs kopā ar Valmieras pašvaldības jaunāko informatīvo izdevumu bija tās drukātās Latvijas un Valmieras vēstures liecības, kuras kopā ar vēl divām zīmīgām lietām – Valmieras izaugsmes medaļu un valmierietim Jāzepam Vītolam, viņa 150. dzimšanas dienai, veltīto Latvijas Bankas 2013. gada jūlijā izlaisto jubilejas 1 lata monētu – tika ieliktas iemūrēt paredzētajā tērauda kapsulā.

Pasākumu atklāja un pirmo runu teica projekta realizētāja – SIA ADVEN un akciju sabiedrības Valmieras enerģija valdes loceklis Māris Kānītis: «Mūsu mērķis ir radīt vidi un resursus saudzējošu enerģētikas risinājumu. Jaunā šķeldas katlumāja būs piemērs tam, ka var būt neatkarīgs arī no fosilajiem kurināmajiem. Šķeldas katlumājas projektā paredzēts izbūvēt 9 megavatu ūdens sildāmo katlu un 1,5 megavatu kondensāta ekonomaizeru. Valmierā jau tagad tiek ražota enerģija no atjaunojamiem energoresursiem, tās īpatsvars sastāda 30%, bet ar šīs katlumājas palīdzību to būs iespējams sasniegt pat 90% līmenī! Tas, protams, dos ļoti lielu iespēju Valmierai kļūt vēl zaļākai. Mēs arī uzskatām, ka šis ir ļoti būtisks objekts un projekts arī Latvijas enerģētikas kontekstā. Varbūt šis kalpos par piemēru citām pašvaldībām domāt par ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem risinājumiem, uzlabojot esošās centralizētās siltumapgādes sistēmas.»

BŪS 10. SEPTEMBRA LIECĪBA VALMIERAS VĒSTURĒ. Māris Kānītis (no kreisās) un Jānis Baiks ar ķellēm tikko sākuši betona pamatu padziļinājumā ievietotās kapsulas iemūrēšanu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru