Tomēr zaudējums...

- 13.Oktobris, 2015

Pagājušajā ceturtdienā Valmieras HK aizvadīja šajā sezonā pirmo mājas spēli, kas bija atbildes mačs pret Daugavpils komandu Latvijas kausa izcīņā.  Mērķis bija izcīnīt uzvaru un pierādīt, ka zaudējums Daugavpilī bija nelaimīga nejaušība.

Valmieras komandas vārtos stājās Smiltenes puika Jānis Leitis. Viesi spēles rezultātu atklāja jau piektajā minūtē. Leitim priekšā stāvošie spēlētāji aizsedza skatu, un aizsargs ar metienu no zilās līnijas guva vārtus. Tūdaļ nākamajā maiņā valmierieši rezultātu izlīdzināja — no vārtu priekšas ripu tīklā raidīja nesenais Valmieras HK jaunieguvums Lenards Roze. Spēles sestajā minūtē laukuma viduszonā ar negaidītu spēka paņēmienu daugavpilieti pārsteidza Valmieras komandas kapteinis Aivars Anis — tik ļoti pārsteidza, ka bija nepieciešama komandas biedru palīdzība, lai pamestu laukumu, un sniega lāpsta, lai no ledus nokasītu asinis. Anis tika sodīts ar 5+20 minūšu sodu. Lielo mazākumu valmierieši izturēja, diemžēl 15. minūtē Dau­gavpils hokejisti otro reizi spēlē izvirzījās vadībā. Perioda 19. minūtē pie Daugavpils vārtiem saķērās divi hokejisti — Toms Sproģis un pretinieku komandas aizsargs. Iztika bez sitieniem, bet katrs devās uz noraidīto soliņa, lai tur pavadītu atvēlētās soda minūtes. Pirmā trešdaļa noslēdzās ar daugavpiliešu pārsvaru 2:1. Otrās trešdaļas vidū Valmieras komandas uzbrucējs Mikus Ozols nopelnīja 2+10 minūšu sodu par uzbrukumu galvas un kakla rajonā. Spēles 33. minūtē valmierieši rezultātu līdzsvaroja. Vārtu guvums brieda jau ilgi, jo mājinieki lielu spēles daļu pavadīja Daugavpils aizsardzības zonā. Pēc cīņas vārtu priekšā vārtus guva Jānis Šahno. Daugavpils komanda nepalika atbildi parādā, mazāk nekā pēc minūtes atkal izvirzoties vadībā 3:2, un tā arī noslēdzās 2. trešdaļa.