Sveic simtgadē dzimušo valmierieti

22.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

20. novembrī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs sveica valmieriešu Rozīšu ģimeni, kurā tieši 18. novembrī pasaulē nāca meitenīte Alise. Viņa ir Latvijas simtgadē pirmā dzimusī valmieriete.

Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks simtgades pirmajai mazulītei dāvināja rokdarbnieces Tijas Frīdenbergas unikālas adītas zeķītes Latvijas karoga krāsās ar ieadītām latviešu spēka zīmēm, kas meitenīti ne tikai sildīs, bet arī simboliski spēcinās. Tāpat meitenīte saņēma arī īpašu rokdarbnieces T. Frīdenbergas adītu cepurīti karmīnsarkanā krāsā ar ieadītu pilsētas nosaukumu un Latvijas simtgades zīmi. Rozīšu ģimenei tika dāvināts arī Valmieras jaunais kalendārs 2019. gadam, pastāstīja pilsētas pašvaldības speciāliste Liene Zālīte.

«Piedzimt Latvijas simtgadē vienā no latviskākajām pilsētām valstī ir ļoti īpaši. Valmierieši gan aizvadītā gadsimta laikā, gan arī mūsdienās vienmēr ir bijuši savas valsts patrioti un augstā vērtē turējuši brīvību. Vēlu arī simtgades pirmajai valmierietei būt savas pilsētas un valsts patriotei, būt stiprai, drosmīgai un gudrai, rūpējoties kopā ar citiem nākamā gadsimta bērniem par viņiem uzticēto mantojumu – Latviju. Lai turpmāk 18. novembris jūsmājās divtik gaišs un priecīgs notikums, atzīmējot meitas dzimšanas dienu kopā ar Latviju,» sveicot Alisi un viņas vecākus, vēlēja pašvaldības domes priekšsēdētājs J. Baiks.

Vidzemes slimnīcā 18. novembrī piedzima seši bērniņi – piecas meitenītes un viens zēns.

Visiem simtgades bērniņiem pasniedza arī Kultūras ministrijas Latvijas simtgades biroja sarūpētos rakstainos cimdus, lai tie sildītu viņu rokas, veidojot jauno valsts gadsimtu.

LATVIJAS SIMTGADES PIRMĀ MAZULĪTE VALMIERĀ. Laimīgie Alisītes vecāki un sveicēji. Pašvaldības foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru