Sešu punktu spēlē uzvara pret Olaini

- 13.Septembris, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 19. kārtas spēlē VALMIERA GLASS VIA futbolisti svētdien J. Daliņa stadionā ar 1:0 (1:0) pieveica vienu no turnīra līderu trio komandām — FK Progress/AFA Olaine, tā turpinot šīs sezonas čempionātu bez zaudējumu garšas.

Komandu atbalstīt vakarā bija ieradušies tās kvēlākie līdzjutēji, basketbolistu panākumu eiforijā gaisā virmoja labas priekšnojautas arī šīs spēles sakarā. Šo tā saucamo sešu punktu cīņu aktīvāk iesāka Gata Ērgļa trenētie valmierieši, kombinējot pretinieku laukuma pusē. Visā spēlē (un jau vairākas sezonas) pretinieku vienīgais arguments kaujā bija paļaušanās uz Azerbaidžānas izlases bijušo spēlētāju, snaiperi Vugaru Askerovu, viņu nemitīgi barojot ar tālām piespēlēm. Reizēm šāda taktika gandrīz noveda arī pie rezultāta, bet, par laimi, mūsu komandas aizsargi bija savu uzdevumu augstumos.

Spēles pirmajā puslaikā vēl līdz pirmajiem vārtiem tribīnēm tika liegts uzgavilēt vismaz divas reizes — Artūra Pallo bumbas raidījums trāpīja pa vārtu pārliktni, bet Alvja Dubova sitienu atvairīja viņa vienaudzis un labs draugs Marks Bogdanovs. Jāatzīst, ka valmierietis Bogdanovs kārtējo reizi uz savu dzimto pilsētu ciemos bija ieradies bez dāvanām. Un tomēr, arī viņš nebija glābējs, kad spēles 40. minūtē, veicot lielisku reidu no laukuma kreisā flanga, Alvis Jaunzems ar kārtīgu sitienu ārpus sešpadsmitnieka raidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī — 1:0, beidzot stadiona tribīnēs sanākušie varēja uzgavilēt.

Pēc pārtraukuma iniciatīva piederēja mājiniekiem, arī bumba vairāk klausīja. Reizēm satraukumu radīja viesu pretuzbrukumi, bet ne vairāk. Neparedzēts pagrieziens spēlē iestājās 66. minūtē, kad otro dzelteno nopelnīja Artūrs Bankavs, atstājot komandu mazākumā. Drīz pēc šī notikuma tika veiktas taktiskās izmaiņas un Dubova vietā laukumā parādījās komandu nesen papildinājušais aizsargs Dairis Zariņš, smailē atstājot jaunāko no brāļiem Jaunzemiem. Šī bija pareizā izvēle,  Alvis nemitīgi uzturēja spriedzi uzbrukumā, arī mazākumā, bet Olaines uzbrukums pastāvīgi buksēja pret valmieriešu organizēto aizsardzību. Skanot beigu signālam, šīs uzvaras cenu varēja just īpaši — kā spēlētāji, tā treneri un līdzjutēji tribīnēs emocijas neslēpa.

Situācija pēc šīs kārtas turnīra tabulā ir sekojoša: Valmierai 15 spēlēs 39 punkti, Grobiņai 16 spēlēs 38 punkti un Olainei 16 spēlēs 35 punkti. Zaudējumu šajā kārtā pret Albertu (0:1) piedzīvoja arī tukumnieki, tā attālinoties no līderu trio — 16 sp., 29 p.

Nākamās kārtas spēlē šosestdien izbraukumā VALMIERA GLASS VIA vīri spēkosies ar sīkstajiem Preiļu futbolistiem. Jāpiezīmē, ka divu spēļu diskvalifikācijas dēļ vēl arī šajā spēlē komandai nespēs palīdzēt Niks Savaļnieks.

Sezonas izšķirošie brīži tuvojas, turēsim īkšķus!

VALMIERA GLASS VIA FK Progress/AFA Olaine 1:0 (1:0)

Vārti: A. Jaunzems 40’

Brīdinājumi: Bankavs 24’,66’, Cipe 68’ — Neverovskis 68’, Ņesterenko 72’, Hudjakovs 90’+3

Noraidījumi: Bankavs 66’

Sastāvi: Arnavs (v.), Sietiņsons, Cipe, Miķelsons, A. Jaunzems, V. Jaunzems, Pallo, U. Bērziņš (61’ Lūsiņš), Bankavs, Ērglis (k.), Dubovs (68’ Zariņš) — Bogdanovs (v.), Neverovskis, Ņesterenko (k.), Askerovs, Baroniņš (77’ Hudjakovs), Dos Santons (33’ Romanovskis), Jakušenoks (39’ Aleksejevs), Tkačovs, Malašenoks, Strautiņš, Rimkuss (70’ Jirgensons).

Spēles tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs

VĀRTU MOMENTS. Alvis Jaunzems pēc mirkļa raidīs bumbu Olaines vārtu tīklā un vēl pēc brīža attapsies komandas biedru apskāvienos.