Satikšanās mūzikā

- 13.Decembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 8. decembrī, Burtnieku pagasta Kultūras centrā notika brīnišķīgs koncerts Satikšanās mūzikā, kurā piedalījās skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi, absolventi un draugi. Satikšanos mūzikā vēl interesantāku un aizraujošāku radīja koncerta vadītājs un dalībnieks atraktīvais Aivars Cepītis.

Koncertā bija iespēja dzirdēt tik mīļās un pazīstamās latviešu tautasdziesmas, jaunie pianisti radīja ieskatu arī rotaļīgās un pasaku tēlu mūzikas skaņās. Bērnības aizrautība, prieks un joki bija saklausāmi skaņdarbā Amerikāņu bērnu dziesma Aivara Cepīša apdarē.

Koncerta turpinājumā bija iespēja doties ceļojumā pa dažādu deju mūzikas skaņām. Bija saklausāmi marša, valša, gavotes un straujie polkas ritma soļi.

Izbrīnu un mūzikas skaņu daudzpusību parādīja skaņdarbs tikai melnajiem taustiņiem. Pēc ritmiskiem mūzikas ritmiem varēja izbaudīt meditācijas un harmoniskuma skaņas burvību. Koncertu bagātināja arī dažādo mūzikas instrumentu skanējums – blokflauta, vijole, tuba. Pozitīvu smaidu sejā raisīja koncerta noslēguma duets – Aivars Cepītis un Jānis Dimants.

Šis koncerts radīja pozitīvu emociju gammu, kā arī ļāva sajust iekšēju mieru pirms gada skaistākajiem svētkiem. Koncerts bija ne tikai ceļojums un iepazīšanās ar dažādo mūzikas daudzveidību, bet arī satikšanās ar sen neredzētiem cilvēkiem.

Pēc koncerta sekoja neoficiālā daļa Burtnieku pagasta Adzelviešu lauku sētā, kur viesmīlīgi uzņēma mājas saimnieki. Gaisā virmoja senatnes burvība. Tā bija iespēja iepazīties ar senajām amatu prasmēm, sendienu saimniecības priekšmetiem un darbarīkiem. Vakara noslēgums bija Adzelviešu omulīgajā klētiņā, kur bija iespēja ne tikai sasildīties, bet arī klausīties mājas saimnieku stāstītos dažādos senatnes nostāstus. Bija iespēja arī piedalīties kaņepju aizdara degustācijā. Izsalkumu remdēja skolotājas Ritmas gatavotā garšīgā zupa. Klētiņas mājīgajā gaisotnē raisījās sarunas gan par mūziku un sadzīviskām lietām, gan arī radās jaunas idejas un projekti. Klētiņu pieskandināja dziesmu dziedāšana, sirsnīgās sarunas, priecīgie smiekli un bērnu rotaļīgās čalas.

Ritmai Pētersonei-Cepītei un Aivaram Cepītim novēlu daudz radošu projektu un neizsīkstošu enerģiju. Paldies par šo Satikšanos mūzikā!

KONCERTA JAUNĀKĀ dalībniece Elizabete atskaņo savu pirmo kompozīciju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru