Sagaidīsim gladiatoru pastaigas dalībniekus

- 19.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

22. jūnija rītā un visu turpmāko dienu pie Sv. Sīmaņa baznīcas atkal pulcēsimies, lai sagaidītu skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 2019 finišētājus.

Vēsturiskais 107 km skrējiensoļojums šogad atzīmēs 30 gadu jubileju kopš pirmā Rīga-Valmiera 1989. gadā, kas risinājās trīs dienas pēc leģendārā Baltijas ceļa. Arī šī gada skrējiens noritēs labdarības zīmē – sadarbībā ar Ziedot.lv rehabilitācijas centru Poga tiks vākti līdzekļi Cēsu puses meitenes Undīnes Ozoliņas ārstēšanai. 10 gadus vecā meitene cieš no kustību un runas traucējumiem. Undīne jau reiz – 2015. gadā – bija šī skrējiena sargeņģelis, togad viņas atlabšanai skrējēji saziedoja 2600 eiro. Arī turpmākos gadus viņa pateicībā finišētājus allaž sagaidīja pie Sv. Sīmaņa baznīcas.

Sīkāk par to, ar ko būtisks būs šis skrējiensoļojums, pastāstīja viens no tā organizatoriem, biedrības Ultrataka pārstāvis Matīss Vecvagaris: «Pēc manas pēdējās sarunas ar viņu 107 km soļos arī olimpiete Agnese Pastare. Viņa nav bijusī profesionālā sportiste, bet tāda, kura šobrīd startē sacensībās un tēmē uz Tokiju. Kā soļotāja viņa sasaucas ar Jāni Daliņu, kurš ir Valmieras lepnums. Otra lieta – šogad skrējiens atzīmē 30 gadus kopš pirmās reizes 1989. gadā, kad tas notika trīs dienas pēc vēsturiskā Baltijas ceļa, kas gāja pa to pašu maršrutu un tālāk Rūjienas virzienā. Trešā lieta – šogad skrējienam būs arī Latvijas čempionāta statuss, jo noskaidrosim valsts čempionus 100 km un pasniegsim LVS medaļas. Šim notikumam par godu sertificējām trasi un tikām pie precīzas 100 km atzīmes netālu no Kocēniem pie Limbažu pagrieziena. Šis mums ir galvenais atslēgas moments šogad. Protams, saglabājam labdarības statusu un vāksim līdzekļus cēsniecei Undīnei Ozoliņai, kurai jau reiz līdzējām. Mazā meitene ir paaugusies un redzēta jau bez ratiņkrēsla, taču joprojām sadzīvo ar reto slimību – kaķa brēciena sindromu. Trasē kā parasti būs pussimt brīvprātīgo, kas palīdzēs skrējējiem. Protams, startēs arī vairāki iepriekšējo gadu laureāti, tostarp abi pērnā gada uzvarētāji Konstantīns Biktimirovs un Vita Devjatņikova, kurai pieder arī sieviešu trases rekords. Arī šogad vairāki vīri sola pārspēt 1992. gada Georga Jermolajeva trases rekordu (8:01:38), kas, starp citu, tika fiksēts 20. jūnijā – ļoti tuvu šī gada norises datumam. Līderus finišā sagaidīs Valmieras mērs Jānis Baiks, kurš pērn pats pieveica šo daudzu kāroto distanci. Bet galvenais ir uzdrošināties un noticēt sev. Šogad skrējiens notiek 22. jūnijā – tieši 100 gadus pēc slavenajām Cēsu kaujām – vietas, kur dzīvo skrējiena sargeņģelis Undīne, kā arī zīmīgi, ka šajās kaujās piedalījās arī Valmieras puses Neatkarības kara dalībnieki un sava loma šajās kaujās bija arī Sīmaņa baznīcai, kas nupat tikusi pie atjaunotiem zvaniem.»

Paredzams, ka uzvarētāju Valmierā varēsim sākt gaidīt ap astoņiem sestdienas rītā. Tiešsaistes rezultāti un plašāka informācija par šīm sacensībām meklējama ultrataka.lv.

MAZĀ UNDĪNE sagaida skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera uzvarētāju 2016. gadā – Sigitu Vāci.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru