Putekļu sūcējs Valmieras ielās

- 17.Maijs, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Jau trešo gadu pa Valmieras ielām un laukumiem, arī šur un tur piepilsētas novadu centros, kur nu vietējās pašvaldības atrod par vajadzīgu izmantot šādu tehniku, darbojas ne pārāk liels gabarītos, taču jaudīgs putekļu sūcējs, kura ziņā ir vasaras sezonā attīrīt brauktuves un trotuārus no visiem netīrumiem. Šī specmašīna ar traktora valsts numura zīmi komplektēta tepat Latvijā no dažādām ārzemēs ražotām iekārtām uzņēmumā Ferrus. Šodien Rūcamlapas ciemiņš ir GUNTARS MEŅĶIS — vīrs, kura pieredzējušajās dažādu mehānismu valdītāja rokās šī mašīnīte nodota kopš pieraksta Valmieras Namsaimniekā.

Savā mūžā Guntars izbraucies ar dažādiem kravas automobiļiem — lielākiem un mazākiem furgoniem, arī fūrēm, tāpat traktori viņam, Ozolu skolas absolventam, kurš kādu laiciņu savā dzīvē arī zemniekot pamēģinājis un mežā ar tehniku pastrādājis, protams, nav sveši. Galvenā funkcija Guntara vadītajai ielu sakopšanas mašīnai ir kaut kas līdzīgs sadzīves putekļu sūcējam, kas strādā ar ūdeni: paslapina ielu, sabirstē smiltis kopā un iesūc milzīgā bunkurā. Jau kā atsevišķa papildu opcija ir, piemēram, sausu lapu vai zāģskaidu savākšana, izmantojot izvelkamu sūcēja cauruli. Kaut kas līdzīgs rokās turamajam vai plecā uzkaramajam benzīna dzinēja lapu pūtējam, tikai ar sūkšanas funkciju un krietni vien jaudīgāks.

Lūk, ko par savu galveno vasaras sezonas darba rīku stāsta Guntars:

«Šo tehniku mūsējie bija Ventspilī noskatījušies, tur gan laikam šādu aparātu pilsētā ir vairāk. Tā jau viņš man iet labi, nevaru sūdzēties. Tas ir tad, ja konkrētā iela tiek kopta regulāri. Grūtāk ir tad, ja iela jānotīra tikai vienreiz gadā... Ko var gribēt tad, ja tas trakais aizaugums nāk priekšā!

AR STŪRI ANGĻU PUSĒ. Bučeru nav varējuši piereģistrēt CSDD kā automašīnu, jo tam stūre darba specifikas dēļ atrodas labajā, nevis kreisajā pusē. Tāpēc šis Valmieras Namsaimnieka milzīgais putekļu sūcējs atbilstoši valsts numura zīmei ir traktora, nevis automašīnas statusā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru