Pret mācību gada pagarināšanu un sešgadnieku skolā

- 14.Decembris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Skolotājs IVARS BRIEDIS joprojām dzīvo aktīvu dzīvi — Valmieras Viestura vidusskolas vadību pēc ilgiem gadiem droši uzticējis jaunākajam kolēģim Uldis Jansonam, tomēr ne mirkli nav zaudējis interesi par izglītības procesiem valstī, labprāt dalās piedzīvotajā Augstākajā Padomē, kad kopā ar daudziem kolēģiem nobalsoja par Latvijas neatkarību, Vidzemes skolās stāsta par Tautas frontes darbību, ir aktīvs 4. maija kluba biedrs, koncertē ar savu ansambli un kori.

Labi pazīdams skolas drēbi, viņš nespēj būt vienaldzīgs arī pret pirms kāda laika izskanējušo izglītības ministra ideju pagarināt mācību gadu. Daudzi skolotāji, izglītības iestāžu vadītāji to ir novērtējuši negatīvi, bet kā vienmēr neatbildēts paliek jautājums — vai sadzirdēs?

«Uzskatu, ka nekādā gadījumā nav vajadzīgs pagarināt mācību gadu. Labi zinām, esam praktiski izjutuši, kā jau maija otrajā pusē skolas darbs tiek sačakarēts. Padomājiet: Valmierā vien ir daudz vidusskolu, pieņemsim, eksāmens ir septiņās skolās, tas nozīmē, ka septiņi skolotāji jānosūta asistēt eksāmenā uz citu skolu, tātad — septiņas klases paliek bez konkrētā priekšmeta skolotāja. Direktora vietniekam izglītības jomā, smejies vai raudi, jāatrisina, ko darīt, kā nodarbināt klases. Bez tam eksāmens notiek lielā telpā, visbiežāk skolas zālē, kur, ja divpadsmitajā klasē mācās sešdesmit skolēnu, eksāmenam jāsagatavo sešdesmit krēsli un galdi. Kur tos paņemt? Protams, no klašu telpām, un tas nozīmē, ka skolēniem klasēs nav vietas. Cenšoties sakārtot darbu, klases aizbrauc ekskursijā vai iet pārgājienā, vēl kaut kā...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru