Piena krīzi risinot, aktīvāk jārīkojas valdībai

- 17.Marts, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Kā zināms, Latvijā piena un cūkkopības nozare turpina saskarties ar nopietnām tirgus problēmām. Rezultātā piena iepirkuma cena, salīdzinot 2016. gada janvāri ar 2014. gada jūliju, ir samazinājusies par 26%, bet cūkgaļas iepirkuma cena par 20%.

Daudzi lauksaimnieki lielas cerības lika uz 14. martā Briselē notikušo ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmi,  kurā diskutēja par dalībvalstu, tajā skaitā Latvijas, iesniegtajiem priekšlikumiem lauksaimniecības tirgus krīzes risināšanai.

Atgriežoties no Briseles Latvijā,  mūsu zemkopības ministram nācās vēstīt sliktu ziņu: Latvijas piensaimnieki diemžēl NEVAR cerēt uz ES finansiālo atbalstu. Tajā pašā laikā ministrs satrauktos zemniekus mierina: tiks meklētas iespējas atbalstam no valsts budžeta.

Kā skarbo tirgus realitāti un kārtējos solījumus vērtē lauksaimnieki? «Liesma» komentāru šajā sakarā lūdza z/s «Robežnieki» saimniecei, biedrības «Zemnieku Saeima» valdes loceklei, Vidzemes lauksaimnieku pārstāvei IEVAI ALPAI-EIZENBERGAI.

«Mums ir nepieciešams Latvijas valdības atbalsts. Steidzamības kārtā ir jāatrod papildu finansējums, atgriežoties pie valsts tiešajiem maksājumiem pagājušā gada līmenī, jo pēdējā laikā tie ir būtiski samazināti. Saistībā ar LAD ir jārisina jautājums par saņemtajiem atbalstiem organizācijām piensaimniecības nozarē. Mūsuprāt, aktīvāk nekā jebkad valstiskā līmenī ir jāpaceļ un jārunā par problēmu: latviešu lojalitāte pret savas valsts pārtikas produktiem. Lai aicinātu iegādāties vietējos pārtikas produktus un citus vietējos  ražojumus, ir nepieciešama kārtējā kampaņa «Izvēlies Latvijas preci!».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru