...pēc brīža klāt arī mamma

- 8.Augusts, 2014
Dzīvesstils
Laikrakstā

Neviens no mums nav pasargāts no nelaimes, un, ja tā noticis, glābēju profesionalitāte un pieejamā tehnika ir ļoti svarīga. Tāpēc ir interesanti uzzināt, kāda tehnika un līdz ar to iespējas Latvijā bija glābējiem pašos pirmsākumos un kādas ir tagad.

Latvijā pirmā pilsētas ugunsdzēsēju brigāde nodibināta Daugavpilī 1845. gadā, un tās pamatā bija policijas ugunsdzēsēju komanda. Tas nozīmē, ka nākamgad ugunsdzēsējiem būs jau 170. pastāvēšanas jubileja.

1864. gada nogalē sāka veidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, un jau 1865. gada 17. maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā.

Tajā pašā 1865. gadā sarosījās arī jelgavnieki. Tā pakāpeniski, vienā apdzīvotā vietā pēc otras Latvijā sāka dibināt brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējumus, 20. gadsimta trīsdesmitajos gados sasniedzot pat 240 biedrības.

Pēc senāta pavēles Valmierā tāda izveidota 1855. gada 29. jūlijā. Dzēšanas darbiem izmantoja zirgus, kuri vilka mucas ar ūdeni, dzēsts tika ar spaiņiem, pie vajadzības pielietotas trepes, cirvji, uguns āķi. Turklāt katrs pilsētas mājas īpašnieks bija atbildīgs par savu ugunsdzēsības inventāru, ar kuru tam bija jāierodas ugunsgrēka gadījumā.

21. GADSIMTS. Mūsdienu ugunsdzēsības autocisternas ar paaugstinātu caurgājamību. Priekšā ir dugas, lai varētu pārvietoties pa pļavām, mežiem un krūmiem.

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru