Par Sprīdīša stabulīti — devīto reizi

- 22.Aprīlis, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Rīt un parīt Valmieras Viestura vidusskolā uz divām skatuvēm tiks spēlēts teātris. Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls «...un es iešu un iešu» tradicionāli izvēršas par skaistiem pavasara svētkiem — šogad tie notiks jau 9. reizi, sapulcējot ap pustūkstoti skatuves mākslas entuziastu.

«Festivāla galvenais mērķis ir kopā būšana, pie reizes tā ir iespēja apskatīties, kādas interesantas izrādes izveidojuši kaimiņu kolektīvi. Teātriem trūkst atbalsta, tā ir mazliet piemirsta niša salīdzinājumā ar dejotājiem vai dziedātājiem. Festivāls radās spontāni, jo sākumā bija ideja uzaicināt tuvējos kolektīvus uz vienas dienas pasākumu. Palēnām festivāls brieda, līdz izauga divu dienu garumā, no rīta līdz vakaram spēlējot izrādes, kurās tiekamies vai ar visas Latvijas skolēnu teātru ziedu. Žūrija ik gadu arī atzīmējusi, ka skolēnu teātros vienmēr ir vērojams daudz jaunrades un drosmīgu ideju,» viesturiešu 12.c jeb teātra klases audzēknim Lotāram Zariņam atklājis skolas teātra «Sprīdītis» režisors un festivāla dibinātājs Roberts Segliņš.

Festivāla afiša aptver plašu ģeogrāfiju — 33 iestudējumus parādīs iepriekšējos  teātra svētkos iepazītie kolektīvi: Limbažu Bērnu un jaunatnes centra «Kriksis» sevi pieteiks ar «Spītnieces savaldīšanu» un «Nekādu joku...», Siguldas Mākslas skola Baltais flīģelis ar «Mammu, es precos», arī Rīgas Franču licejs šoreiz izrādīs divus iestudējumus — «Akāciju zemi» un «Taisnīgais gepards», Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris «Romeo un Džuljetu», bet skolas 12. klase — «Orķestri». Protams, nosaukta tikai mazākā daļa izrāžu un kolektīvu, bet katru gadu festivālā spēlē mūsējie — šogad Rūjienas vidusskolas teātra pulciņš parādīs «Nāriņu» Daces Ķīkules režijā un — kā tad bez mājiniekiem!

Skats no izrādes «Pūt, vējiņi!». Lomās — Kārlis Ērglis (Uldis), Estere Graumane (Zane), Karīna Eglīte (Māte). Kalvja Zaļaiskalna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru