Par ceļiem un ielām novadā

- 15.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieku novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas ceļu uzturēšanas speciāliste ZANE ELKSNE drīz savā amatā būs nostrādājusi pirmo gadu. Pa šo laiku spēles lauciņš iepazīts, tāpēc varam runāt par visām aktualitātēm.

Kuras ir galvenās lietas tavā lauciņā?

Droši vien pašas galvenās un sāpīgākās ir autoceļi.

31. oktobrī beidzās ceļu uzturēšanas vasaras sezona. Kāda tā bija? Kādas problēmas, kādas labas emocijas? Kurus uzturētājus paslavēt, kuriem – ar pirkstu pakratīt...

Šī sezona bija ļoti laba. Protams, liels mīnuss bija pārlieku lielais sausums, jo nogreiderētajos ceļos ātri vien tika izsistas bedres. Tā kā nebija lietus, ceļu segumā nebija optimālā mitruma, lai to varētu greiderēt, reāli greiderējām putekļus... Cilvēkus mierinājām, lai paciešas, lai sagaidām lietu un tad greiderēsim. Šādos apstākļos lielus plusus deva pretputekļu absorbents, ko, tāpat kā Valmieras pilsēta uz grants seguma ielām, novadā izmantojām uz grants ceļiem.

Pretputekļu absorbents nav lēts prieks. Cik ekonomiski izdevīgi ar to strādāt?

Nav gan. Pagājušais gads mums bija kā izmēģinājums, šogad absorbentu esam izmantojuši 83800 kvadrātmetros ceļa Valmieras, Burtnieku, Matīšu un Rencēnu pagastā. Domāju, ka 2019. gadā absorbentu izmantosim arī Ēveles pagasta ceļos, Vecates pagastā mums tikai viens grants ceļš. Protams, mēs absorbentu izmantojam tikai apdzīvotajās vietās, tur, kur pie ceļa vairāk māju. Kas attiecas uz ceļu greiderēšanu novadā, tad pavasarī, slēdzot līgumus vasaras sezonai, iepirkuma konkursā vinnēja un līdz 2021. gadam novada ceļus greiderēs uzņēmums Latvijas Autoceļu uzturētājs.

JAUNĀ SKATĀ top vecā Dzirnavu iela.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru