Papildinājums meža sargiem

- 14.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā Valmierā Ziemeļvidzemes virsmežniecības pagalmā bija sabraukuši pāris ļoti iespaidīga paskata ugunsdzēsēju automobiļi. Svarīgākais no abiem bija pilnīgi jauns pilnpiedziņas pažarnieku auto UNIMOG – speciāli paredzēts ugunsgrēku dzēšanai mežainā un purvainā apvidū. Par jauno palīgu mežu un purvu sardzē ļoti gandarīta Ziemeļvidzemes virsmežniecības virsmežzine Astra Boķe:

«Aizvadītajā sezonā mūsu teritorijā fiksēti 50 meža ugunsgrēki, reāli izdega 250 hektāri meža. Sen tik daudz nebija dedzis! Tiesa, apmēram 230 hektāri izdega tikai vienā lielā ugunsgrēkā Ramatas purvā, visi pārējie bija nelieli, tā teikt, normas robežās, tos ugunsgrēkus ātri atklājām un uguni apturējām. Ramatas ugunsgrēks bija īpašs ar to, ka izcēlās no zibens. Atradām pat tieši to koku, kurā zibens iespēris, – tur šķēpeles pa gaisu bija mestas! Šādi ugunsgrēka iemesli vispār ir retums mūsu darbā. Protams, procesu ietekmēja arī sausums, stiprs vējš, arī ierobežota pieejamība degšanas vietām. Šis jaunais auto mūsu dzēsējiem būs labs palīgs, jo esošos automobiļus nācās bieži remontēt, gandrīz jau vairs neatmaksājās guldīt tajos vēl papildu līdzekļus... Protams, arī šis auto gluži purvā iepeldēt nespēj, tomēr tam ir ļoti labas izbraukšanas spējas arī stipri sarežģītā apvidū.»

BŪS LABS PALĪGS! Par to, pozējot Liesmas vākam pie jaunā UNIMOG specauto sāna, pārliecināti gan Ziemeļvidzemes virsmežniecības virsmežzine Astra Boķe, gan virsmežniecības Valkas mežu ugunsdzēsības stacijas vadītājs Jānis Vāvere.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru