Nevajadzīga Valgā atstāta uzvara

1.Februāris, 2019

Par svētdien Valmierā piedzīvoto zaudējumu Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti varētu īsti necepties, jo piekāpties nācās patiešām spēcīgai Igaunijas komandai no OlyBET Latvijas – Igaunijas čempionāta tabulas viduča, bet trešdienas zaudējums Valgā, mača pēdējās minūtēs izsējot 9 punktu pārsvaru pret visnotaļ ņemamajiem mājiniekiem Valka/Valga, divtik sāpīgs. Jo pačibēja gan tabulā ļoti vajadzīga uzvara, gan tika iegūta negatīva bilance abu komandu savstarpējās spēlēs šosezon, kas var nepatīkami atspēlēties regulārā čempionāta finišā.

Valka/ValgaValmiera Glass/ViA 74:69 (15:16, 14:14, 22:27, 23:12)

Spēle visu 40 minūšu garumā sanāca ļoti līdzīga. Mājiniekiem bija auguma pārsvars zem groza, viesiem komandā vairāk potenciālo snaiperu, kuri var šaut no perimetra. Pirmais puslaiks pagāja šūpolēs uz rezultātu tablo un mazrezultatīvi, ciemiņiem vadību ar trejaci dažas sekundes pirms beigu signāla atkaroja Engers – 31:30.

Otrajā puslaikā tādā pašā garā mačs turpinājās, tikai trešās ceturtdaļas beigās, kad laukumā viesiem bija vairāki otrā piecnieka spēlētāji, ar diviem Grīnberga trejačiem un Liepiņa gūto grozu mūsējiem izdevās iegūt 6 punktu pārsvaru – 57:51.

Ciemiņu rotācijas spēlētāji turpina sekmīgo ofensīvu arī ceturtajā mača nogrieznī, Ivanovam 32. minūtē panākot viesu lielāko pārsvaru – 60:51. Mājinieku amerikānis Brauns, ar kura neitralizāciju viesi īsti galā netika visā spēles garumā, ātri samazina deficītu līdz 4 punktiem, taču 34. minūtē aktīvi zem groza spēlējošais Ziediņš atkal panāk plus 8 valmieriešiem – 64:56. Tobrīd laukumā atgriežas (Kohanova, Ivanova un Liepiņa vietā) starta piecnieka vīri Elksnis, Kaufmanis un Engers, teorētiski mūsējo izredzēm uz panākumu mačā vajadzētu palielināties, bet... Vēl trīs Brauna caurgājieni, un jau 66:66, kad jāspēlē mazāk par 4 minūtēm. Tūlīt Brauns panāk jau 68:66, taču Grīnbergs atbild ar savu trešo trejaci – viesi priekšā ar 69:68. Pamatlaikā vēl 134 sekundes... Mājinieku rezervists Endzels uzņemas iniciatīvu – 70:69, bet Kauča netrāpa tālmetienu. Brauns netrāpa, bet Elksnis ar izcīnīto bumbu paklūp pār pakritušo Liepiņu. Jāspēlē 59 sekundes... Mājinieku uzbrukumu pabeidz Sīpoliņš – jau 72:69, jāspēlē 39 sekundes... Vēl viens Kaufmaņa trejacis garām, piezīmes Ziediņam un Grīnbergam, bet latvietis Endzels ar 2/2 saviem tautiešiem sagādā jau 5 punktu deficītu – 74:69. Valmieriešiem minūte, lai 9 sekundēs glābtu vismaz divu spēļu summu, taču Liepiņa piespēle atrod... Braunu, un tas ir viss. Sāpīgs un pamācošs zaudējums gan mūsu treneriem, gan spēlētājiem, iespējams, dažas lietas pie 8 punktu pārsvara varēja, vajadzēja darīt citādi.

Mūsējiem punktus guva: Kaufmanis 12+5AB+2PB (ef. koef. +11), Grīnbergs 11+1BM (+11), Engers 10 (+8), Ziediņš 8+9AB+4RP+1BM+3 kļūdas (+16), Elksnis 8+3AB+5RP+3PB+3 kļūdas (+9), Liepiņš 8 (+6), Kohanovs 5+3RP (+6), Ivanovs 5 (+1). Uzvarētājiem rezultatīvākie: Brauns 26+3AB+3RP+5PB (+30), Miglinieks 11+4AB+3RP+2PB+3 kļūdas (+12), Sīpoliņš10+11AB+4RP (+22), Eifuss 10+4kļūdas (+7). Pārējā komandu statistika: divpunkti 67%:53%, trīspunkti 27%:37%, sodi 81%:83%, AB 29:27, RP 16:15, PB 7:8, BM 1:2, kļūdas 12:13, komandu ef. koef. summas 96:71.

Mūsējiem ar bilanci 6-14 joprojām 11. vieta tabulā. Nākamā spēle valmieriešiem sestdien viesos Igaunijā pret Tartu Ulikool (8-9), pagaidām pēdējo pirmā astotnieka komandu. Pirmajā aplī pagarinājumā mūsējie šo igauņu – lietuviešu brigādi apspēlēja, taču tagad abiem komandas līderiem Veličkam un Kazakauskam talkā nācis vēl viens pieredzējis leitis Šlezs. Protams, Tartu Ulikool alkst revanša, taču mūsējie, kā zināms, īpaši labi spēlē tieši viesos. Par uzvaru!