Neizšķirts pret Monarhu

- 30.Janvāris, 2018

Latvijas telpu futbola asociācijas Optibet virslīgas turnīrs lēnām tuvojas pirmā posma (divu riņķu izspēle) noslēgumam, pēc kura būs zināmi otrā posma jeb izslēgšanas spēļu pāru dalībnieki. Valmieriešu sakarā, kuri patlaban ieņem priekšpēdējo vietu, joprojām aktuāls ir jautājums par ceļu nekrustošanos pleiofos ar bezierunu favorītiem FK Nikars. Pagaidām viņi atrodas nosacīti drošā pozīcijā (5 punkti), kuru vēl vairāk šosestdien Vidzemes Olimpiskajā centrā neizdevās nostiprināt, spēlējot neizšķirti (2:2) pret šī turnīra pastarīti SK Monarhs (1 p.).

Atcerēsimies, ka līdz šim vienīgo uzvaru VALMIERA GLASS VIA futbolisti šajā turnīrā svinēja tieši pret monarhiem, uzvarot tos (4:3) savā virslīgas debijas spēlē Salaspilī.

Abu klubu otro tikšanos Valmierā veiksmīgāk uzsāka viesi, kuri guva vārtus 5. minūtē (Sergejs Vasiļjevs). Valmieriešiem atkal nevedās ar uzbrukumu novešanu līdz taustāmam rezultātam — pirmajā puslaikā vien reizes trīs tika pārbaudīta pretinieku vārtu konstrukcija. Fortūna toties bija monarhu sabiedrotā, kad spēles 10. minūtē pēc Oļega Kravčenko bumbas raidījuma un Elvja Arnava atvairījuma apaļums ar slaidu trajektoriju tomēr atrada vietu vārtu tīklā — 0:2.

Tā teikt, atpakaļ spēlē 13. minūtē mūsējos ieveda Kaspars Bacis (guva pirmos vārtus arī jau pieminētajā sezonas debijas spēlē), kurš neatvairāmi raidīja bumbu vārtu tīklā pa tiešo no brīvsitiena punkta laukuma kreisajā flangā, — 1:2. Līdzvērtīgā pretestībā aizritēja atlikušā puslaika daļa.

Notikumi laukumā nemainījās arī otrajā puslaikā. Par laimi sanākušajiem līdzjutējiem līdzsvars iestājās arī rezultātā — spēles 25. minūtē pēc neviennozīmīgas situācijas, kad no spēles pēkšņi rokas savainojuma dēļ izslēdzās viesu vārtsargs, vārtus guva Mikus Veidemanis — 2:2. Ar katru nākamo minūti spriedze auga spēkā, abām komandām krājās arī sodi — pirmie piecu pārkāpumu uzkrājumu sasniedza valmierieši un pie nākamā jau tika sodīti ar 10 metru soda sitienu, kuru par laimi Monarha spēlētājs raidīja pa vārtu konstrukciju. Šāda iespēja radās arī mūsu futbolistiem, bet arī štata izpildītājs Bacis atkārtoja pretinieku gājienu. Monarhi spēles izskaņā izspēlēja taktisko gājienu ar pieciem laukuma spēlētājiem, bet ne tas viņiem, ne pretuzbrukumi valmieriešiem nevedās, un spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu — 2:2, par ko abas komandas nebija neko priecīgas.

Ulda Pūcīša padotajiem atlikušajās trijās regulārā turnīra spēlēs dota lieliska iespēja attālināties no Nikara murga — visas tās norisināsies Valmierā. Pirmā no tām pret FC Petrow šosvētdien pl. 15.

BRĀĻU JAUNZEMU spīlēs nokļuvis monarhu kapteinis Sergejs Vasiļjevs.