Naukšēnos spēlē mamanetu

- 15.Decembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šīs vasaras vidū, noskatoties Sporta studijas raidījumu par mamanetu, arī Naukšēnos dažām aktīvākām kundzēm nāca ierosme rudenī, beidzoties lauku darbiem, sākt spēlēt šo spēli.

Tiem, kas nav dzirdējuši vai redzējuši, kas ir mamanets, — šo spēli spēlē galvenokārt sievietes — mammas, tāpēc tai arī tāds nosaukums. Aktivitāte ir ļoti demokrātiska, tajā var piedalīties jebkura vecuma sievietes, bet pārsvarā tās ir mammas un pat vecmāmiņas, kuras ir gatavas aktīvi izkustēties. Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, tā notiek volejbola laukumā ar 6 spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms to nodod nākamajai spēlētājai, ne kā volejbolā, kur tā ir jāatsit.

Sievietēm nav jābaidās uzsākt spēlēt mamanetu, ja iepriekš nav spēlēts volejbols. Spēles pirmais noteikums ir vēlēties kustēties, gribēt ķert un mest volejbola bumbu! Mamaneta spēle izveidota 2004. gadā Izraēlā, un šodien jau tūkstošiem mammu ir aizrāvušās ar šo spēli. Pēc desmit veiksmīgiem gadiem Izraēlā mamanets kļūst arvien populārāks un spēles modelis kļūst starptautisks.

Pirmajā septembra svētdienā Naukšēnu novada sievietes tika aicinātas uz mamaneta pirmo nodarbību Naukšēnu sporta hallē. Atnāca sešas dāmas. Septembra nodarbībās atsaucība nebija liela, bijām tikai piecas vai sešas dalībnieces. Domājām, ka pasākums izjuks, bet, kļūstot garākiem rudens vakariem, dalībnieču skaits pirmdienas vakaros tikai palielinājās. Pašlaik kopā esam 17 dāmas — aktīvās atpūtas piekritējas, bet katrā nodarbībā uz laukuma nav mazāk par 12 spēlētājām. Pirmdienas vakaros sporta zālē ir liela rosība, mammām nav jādomā, kur atstāt mazākos bērnus, tie labprāt nāk līdzi uz sporta zāli, viņiem pašiem ir savas aktīvās rotaļas.

Naukšēnu dāmas ar lielu prieku pirmdienas vakaru izmanto aktīvai atpūtai. Gribam aicināt arī citu apkārtējo novadu mammas un vecmāmiņas pamēģināt šo aktīvo atpūtas veidu — mamanetu. Sporta spēle ļoti aizrauj ikvienu!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru