Mērķis — ieiet starptautiskā apritē

- 2.Decembris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Pilsētās, kuru skolās aktīvi darbojas skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), iedibināta tradīcija rīkot Ziemassvētku gadatirgus. Tāds ar t/c Valleta atbalstu jau noticis Valmierā, bet 12. decembrī Valmieras tehnikuma SMU «Minūtīte» un «Šokolādes sapnis», izturot lielu konkurences sietu (225 SMU), ir to 70 uzņēmumu skaitā, kuri piedalīsies lielajā gadatirgū Rīgā.

Biznesa izglītības organizācija Junior Achievement - Young  Enterprise pirms gandrīz divdesmit gadiem aicināja skolēnus iesaistīties šajā programmā, kas veido izpratni un iemaņas strādāt reālā uzņēmējdarbības  vidē. Tas nozīmē  veidot komandu, izvirzot darbības virzienu,  rakstīt un aizstāvēt savu biznesa plānu, sabalansējot izdevumus ar ieņēmumiem, ražot un pārdot preces vai arī sniegt  pakalpojumus, sistemātiski analizējot sasniegtos rezultātus.

Sākumgados programmā iesaistījās tikai vidusskolēni, nu jau vairākus gadus aktivizējušies pamatskolēni. Aizvadītajā sestdienā Valmierā notika Valmieras tehnikuma kā Junior Achievement programmas Vidzemes koordinatora organizēts šī gada otrais gadatirgus.

«MINŪTĪTE» — Ivita Leitāne un Liene Venere — 12. decembrī piedalīsies gadatirgū Rīgā. Kristera Knospiņa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru